شمالبرگ ShomalBarg.ir

ظرفیت مطلوب ایجاد هاب لجستیك در راه آهن گیلان

ظرفیت مطلوب ایجاد هاب لجستیك در راه آهن گیلان

به گزارش شمال برگ استاندار گیلان عرضه خدمات در چارچوب حمل و نقل تركیبی را باعث ترغیب افراد جهت استفاده از حمل و نقل عمومی و هم كاهش تردد شخصی دانست و اظهار داشت: با عنایت به وسعت اراضی حاشیه ایستگاه راه آهن رشت این فرصت فراهم است تا برای نخستین بار در كشور حمل و نقل تركیبی را به صورت كامل همراه با طراحی قوی در این محدوده اجرا نماییم.به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، مصطفی سالاری در جلسه بررسی ایجاد هاب لجستیكی در راه آهن گیلان با اشاره به ظرفیت حوزه حمل و نقل ریلی در گیلان اظهار نمود: این نوع از حمل و نقل فرایند توسعه اقتصادی و اجتماعی را تحت تأثیر قرار می دهد و اساس مبادلات بازرگانی به حساب می آید.

وی با اشاره به اینكه راه آهن گیلان به لحاظ موقعیت جغرافیایی در فاصله منطقی تا شهر قرار گرفته، اضافه كرد: باید اراضی این محدوده كه غالباً دولتی است را به شكل مطلوبی مورد بهره برداری قرار دهیم.

استاندار گیلان خاطرنشان كرد: با عنایت به وسعت اراضی حاشیه ایستگاه راه آهن رشت این فرصت فراهم است تا برای نخستین بار در كشور حمل و نقل تركیبی را به صورت كامل همراه با طراحی قوی در این محدوده اجرا نماییم.

سالاری با اشاره به اینكه راه آهن گیلان هم دارای قابلیت مسافربری و هم باربری است، اضافه كرد: برای این دو قابلیت باید خدمات لجستیك ویژه ای تعریف شود تا ضمن كاهش هزینه ها، رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال را به دنبال داشته باشد.

وی اظهار نمود: در جریان عرضه خدمات لجستیك هم شاخه های جدیدی از نیازمندی ها همچون خدمات رفاهی و عمومی ایجاد می شود كه تأمین همه اینها می تواند بعد از طراحی و برنامه ریزی از جانب بخش خصوصی تأمین شود.

سالاری، جانمایی مسیر تردد با دوچرخه و توجه به برخی امكانات و نیازمندی های مسافران همچون اجاره خودروی بدون راننده را مورد تاكید قرار داد و اظهار داشت: با عنایت به ظرفیت و دامنه تردد خودرو های منطقه آزاد می توان در بخش عرضه خدمات خودرویی هم عملكرد قابل توجهی را عرضه كرد.

استاندار گیلان عرضه خدمات در چارچوب حمل و نقل تركیبی را باعث ترغیب افراد جهت استفاده از حمل و نقل عمومی و هم كاهش تردد شخصی دانست و خاطرنشان كرد: در مناطق ساحلی هم می توان حمل و نقل دریایی كوتاه مقیاس با رویكرد گردشگری را بعنوان یكی از مزیت های ویژه استان مورد توجه قرار داد.

گفتنی است هاب لجستیكی كه از آن بعنوان مراكز لجستیكی هم یاد می شود، عبارت است از محلی كه در آن همه فعالیت های در رابطه با حمل و نقل، عرضه می شود و دیگر خدمات لجستیكی كالاها در سطوح بین المللی یا ملی توسط چند متصدی انجام می گیرد.

1398/03/25
17:20:44
5.0 / 5
5086
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg