شمالبرگ ShomalBarg.ir

درخواست نماینده كردكوی از دولت برای تسریع در عملیات پساسیل در استان گیلان

درخواست نماینده كردكوی از دولت برای تسریع در عملیات پساسیل در استان گیلان

به گزارش شمال برگ نماینده مردم كردكوی در مجلس اظهار داشت: در شرایط پساسیل انجام فعالیت های بازدارنده برای پیشگیری از وقوع سیلاب های مشابه و برنامه ریزی دولت برای جبران بخشی از خسارت های بوجود آمده و ترمیم زیرساخت های به شدت صدمه دیده از مطالبات اصلی مردم است كه بدون فوت وقت باید اقدامات عملی از جانب دولت صورت گیرد.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، رامین نورقلی پور در نطق میان دستور جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس با اشاره به آثار تخریبی سیلاب عید نوروز اظهار داشت: بحران حادث شده آنچنان شدت و گستردگی داشت كه برخی مناطق استان گیلان حدود ۴۰ روز زیر سیلاب و آب گرفتی بودند. در این حادثه زیرساخت های راه های مواصلاتی، اراضی كشاورزی، واحدهای دام و طیور، باغ ها، منازل مسكونی، واحدهای صنعتی و تجاری گوناگونی به شدت تخریب شد و در یك كلام، زندگی شهروندان كاملا از حالت معمول خارج شده و به سمت شرایط بحرانی پیش رفت. حالا در شرایط پساسیل انجام فعالیت های بازدارنده برای وقوع سیلابهای مشابه و برنامه ریزی دولت برای جبران بخشی از خسارت های بوجود آمده و ترمیم زیرساخت های به شدت صدمه دیده از مطالبات اصلی مردم است كه بدون فوت وقت باید اقدامات عملی از جانب دولت صورت گیرد.
این عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس خواهان به اجرا درآمدن طرح جامع سیلاب و لایروبی در دو رودخانه اصلی گرگان از مصب دریا تا مبدا شد و اضافه كرد: در گذشته پیگیری های گوناگونی برای انجام لایروبی در این دو رودخانه انجام شد اما اعتبارات اختصاص یافته در سایر بخش ها هزینه شد. اتصال تمامی كانال های اصلی زه كشی به دریا با عنایت به كاركرد چندگانه آب ورودی به دریا و تكمیل تمامی ابنیه های پیشبینی شده برای كانال های اصلی و فرعی زه كشی كشاورزی از دیگر مطالبات مردم است كه متأسفانه در شرایط فعلی عدم وجود و یا وجود این ابنیه ها خود بعنوان مانعی در راه سیلاب عمل كرده اند.
نماینده مردم كردكوی در مجلس تصریح كرد: اجرای عملیات لایروبی و زه كشی نیازمند دبیرخانه مشتركی جهت تبادل نظر و هماهنگی كارشناسی و مدیریتی برای تعیین اولویت ها و مشاركت جوامع و ذی نفعان است. تسریع در پرداخت وجوه خسارت وارده به شهروندان صدمه دیده باوجود تمام تلاش هایی كه دولت انجام داده از دیگر مطالبات مردم است كه متأسفانه هنوز هم در این ارتباط گلایه های خیلی از سوی سیل دیدگان بخصوص در شهرستان گمیشان وجود دارد و روستاهای بندرتركمن و سیمین شهر درگیر مشكلات هستند.
نورقلی پور افزود: اهتمام جدی دولت در بازسازی اماكن و منازل صدمه دیده و توجه جدی در تأمین اقلام اساسی سیل زدگان همچون موارد ضروری می باشد. متأسفانه هنوز برخی از شهروندان سیل زده در داخل چادرها زندگی می كنند، در حالیكه قرار بود مبلغی از جانب دولت برای اجاره منازل در اختیار این افراد قرار گیرد كه متأسفانه این اقدام اجرایی نشده است.
عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه كرد: گرچه وقوع سیل روند اجرای تمامی پروژه های عمرانی را تحت تأثیر خود قرار داده است، اما الان لزوم دارد اقدامات اجرایی پروژه ها همچون جاده چهاربانده كردكوی – بندر تركمن، طرح گردشگری آشوراده، تكمیل باشگاه تختی در بندر تركمن، آب شیرین كن سیمین شهر، تكمیل باشگاه صدرای بندر گز و تعیین تكلیف زمین چمن كردكوی و سایر پروژه های عمرانی باید با سرعت بیشتری اجرایی شود.
وی در پیشنهادی خواهان سرعت در اجرای عملیات كلنگ زنی و آغاز عملیات عمرانی پروژه بیمارستان گمیشان با عنایت به محرومیت شدید و جمعیت بالای این شهرستان شد.1398/03/21
14:19:59
5.0 / 5
4883
تگهای خبر: اجاره , زمین , صنایع , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg