شمالبرگ ShomalBarg.ir
در دیدار نماینده رشت با رییس جهاد دانشگاهی گیلان مطرح شد

جهاد دانشگاهی می تواند بازوی علمی دستگاه های اجرایی باشد، آموزش های جهاد پژوهش محور باشد

جهاد دانشگاهی می تواند بازوی علمی دستگاه های اجرایی باشد، آموزش های جهاد پژوهش محور باشد

شمال برگ: نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جهاد دانشگاهی با وجود پژوهشكده محیط زیست و آزمایشگاه تخصصی آن، می تواند مرجع و بازوی علمی تمام دستگاه ها و نهادهای متولی محیط زیست باشد.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، جبار كوچكی نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در دیدار با دكتر جمالزاد، رئیس سازمان جهاددانشگاهی گیلان اظهار نمود: جهاددانشگاهی با وجود مراكز پژوهشی و تحقیقاتی یكی از دستگاه های موثر در حوزه تولید علم است.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت پژوهشكده محیط زیست، اضافه كرد: پژوهشكده محیط زیست این پتانسیل را دارد تا در مباحث گردشگری در همه بخش ها نظیر محیط زیست دریایی، جنگل ها، كشاورزی ورود كند و حتی با بهره گیری از تكنولوژی هسته ای زمینه گسترش پژوهش های علمی را بیشتر از پیش فراهم آورد و پژوهشكده را به پژوهشگاه ارتقاء دهد.
وی افزود: یكی دیگر از ظرفیت های این پژوهشكده ورود در مبحث مدیریت منابع آب است.
كوچكی نژاد وضعیت محیط زیست و پسماند در استان گیلان را نامطلوب دانست و خاطرنشان كرد: جهاددانشگاهی گیلان با استفاده از ظرفیت پژوهشكده می تواند علاوه بر بحث آموزش های عمومی، در بخش تبدیل زباله به مواد اولیه كار كند.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه آموزش های جهاددانشگاهی باید پژوهش محور باشد، خاطرنشان كرد: جهاددانشگاهی با وجود مراكز دانشگاهی كه دارد، می تواند در مقطع تحصیلات تكمیلی و دكتری در رشته محیط زیست، به صورت تخصصی ورود كند.
وی افزود: موسسات و نهادها هم می توانند در بخش های آموزشی خود از مركز آموزش های كوتاه مدت جهاددانشگاهی بهره مند شوند.
1397/07/28
20:15:57
5.0 / 5
4595
تگهای خبر: پسماند , رشت , زمین , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg