شمالبرگ ShomalBarg.ir
رییس مجمع نمایندگان مازندران مطرح كرد

ظرفیت صادرات ماهیان خاویاری مازندران كمتر از چند كیلوگرم!

ظرفیت صادرات ماهیان خاویاری مازندران كمتر از چند كیلوگرم!

شمال برگ: رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران اظهار داشت: سرمایه گذاری در بخش پرورش ماهیان خاویاری سبب رونق در زمینه های اقتصاد، تولید و اشتغال می شود اما متأسفانه امروز ظرفیت صادرات این محصول حتی به چند كیلو هم نمی رسد.ولی اله نانواكناری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه هكتارها زمین مستعد برای پرورش ماهیان خاویاری در استان مازندران وجود دارد، اظهار نمود: با بهره برداری از ظرفیت زمین ها و سواحل در مازندران می توان زمینه برای توسعه و پرورش ماهیان خاویاری مهیا كرد.

وی با اشاره به اینكه نفت، فرش و ماهیان خاویاری بعنوان پشتوانه ارزی و سه تولید ارزآور برای كشور هستند، اشاره كرد: این سه گزینه از سال های گذشته همواره مطرح بود اما متأسفانه امروز ظرفیت صادرات ماهیان خاویاری دریای مازندران حتی به چند كیلو هم نمی رسد.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران، دلیل كاهش صادرات ماهیان خاویاری، سبب در انقراض قرار گرفتن ماهیان خاویاری دانست و اظهار داشت: برای جلوگیری از نابودی این ظرفیت عظیم باید ضمن تكثیر و تولید ماهیان خاویاری در مزارع پرورش ماهی، مبادرت به تولید و سپس رهاسازی بچه ماهیان خاویاری در دریای مازندران كرد.

نانواكناری اشاره كرد: انتظار می رود با عنایت به ظرفیت های مازندران نگاه بیشتری از طرف وزیر جهاد كشاورزی، رئیس سازمان شیلات و مدیركل شیلات مازندران در این زمینه صورت گیرد تا اقدامات مطلوبی را در این عرصه شاهد باشیم.

وی از تجربه موفق مركز پرورش ماهیان خاویاری جویبار در مازندران در صادرات خاویار و گوشت ماهی یاد كرد و آنرا نمونه ای جهانی و بی نظیر در بهره گیری از ظرفیت عظیم ماهیان خاویاری برشمرد و اظهار داشت: مازندران به لحاظ آب، هوا و زمین های مستعد و مناسب، بهترین فرصت جهت ارزآوری از ظرفیت صادرات ماهیان خاویاری را دارا است.

منبع:

1398/03/14
15:38:54
5.0 / 5
4622
تگهای خبر: زمین , كشاورزی , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg