شمالبرگ ShomalBarg.ir

آغاز مطالعه ایجاد منطقه آزاد اقتصادی و تجاری آستارا

آغاز مطالعه ایجاد منطقه آزاد اقتصادی و تجاری آستارا

شمال برگ: نماینده شهرستان مرزی بندر آستارا در مجلس شورای اسلامی از آغاز مطالعه ایجاد منطقه آزاد اقتصادی و تجاری آستارا خبرداد.


ولی داداشی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: شهرستان مرزی بندر آستارا با خاصیت های منحصر بفرد خود از حمل و نقل تركیبی ریلی، دریایی و زمینی بهره مند است و به سبب همجواری با كشور جمهوری آذربایجان بوسیله مرز زمینی، كشورهای حوزه دریای خزر بوسیله مرز دریایی و اتصال به اروپا بوسیله راه آهن، اقتصاد پویایی دارد كه باید بیشتر از این در خدمت كشور باشد.
وی با اشاره به اینكه تردد سالانه حدود یك میلیون نفر مسافر و توریست داخلی و خارجی از مرز زمینی آستارا از دیگر ظرفیت هایی می باشد كه نیازمند ارائه خدمات بیشتر است و باید مدنظر قرار گیرد، افزود: موهبت های گردشگری آستارا از قبیل سواحل، تالاب ها، پارك های جنگلی، دهكده گردشگری تله كابین حیران، منطقه ویژه اقتصادی بندر و بازارهای متعدد، می طلبد كه شرایط جدیدی را در این منطقه توریستی در غرب گیلان ایجاد نماییم.
داداشی از رایزنی برای ایجاد منطقه آزاد اقتصادی و تجاری آستارا آگاهی داد و اضافه كرد: تحقق این مهم یك فرآیند بسیار طولانی دارد و باید با همكاری و تعامل پیگیری شود.
وی اشاره كرد: نشست هایی را با رئیس سازمان مناطق آزاد داشتیم و ایشان قول دادند كه فاز مطالعاتی منطقه آزاد اقتصادی تجاری آستارا آغاز شود و بعد از طرح در دولت و كارگروه تخصصی و ستاندن موافقت ها، در مجلس مبادرت به رأی گیری برای ایجاد این منطقه نماییم.
نماینده آستارا در بخش دیگر سخنان خود درباب مطالبه ایحاد شهرك صنعتی مرزی و بین المللی با جمهوری آذربایجان از رئیس جمهور اشاره نمود و توضیح داد: در همین راستا سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان كمك كرده و موافقت اصولی و اولیه صادر و نامه های مرتبط از ریاست جمهوری، وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان شهرك های صنعتی كشور ارسال شده است.
وی با اشاره به اینكه در مرحله معرفی و جانمایی زمین با هدف استقرار هستیم، اشاره كرد: با راه اندازی این شهرك، روابط اقتصادی با كشور همسایه بیشتر از پیش توسعه می یابد و شاهد توسعه همه جانبه و ایجاد شغل های جدید خواهیم بود.
وی افزود: بروكراسی اداری و استعلام از 9 دستگاه مرتبط زمان بر است و همه تلاش شهرستان و استان بر این است كه این زمان كم شود.




منبع:

1398/03/12
15:53:23
5.0 / 5
4739
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg