شمال برگ ShomalBarg.ir

مشاهده گونه کمیاب گربه شنی در عباس آباد نایین

مشاهده گونه کمیاب گربه شنی در عباس آباد نایین

به گزارش شمال برگ، اصفهان رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نایین اظهار داشت: گونه باارزش و کمیاب گربه شنی در پناهگاه حیات وحش عباس آباد شهرستان نایین مشاهده و از اینگونه تصویربرداری شد.علیرضا رضایی در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: بمنظور حفظ و حراست از حیات وحش و مستند سازی تنوع زیستی توسط محیط بانان مستقر در سرمحیط بانی چوپانان، از یک قلاده گربه شنی در میانه های شب تصویربرداری شد.

وی اضافه کرد: اینگونه نادر در لحظه اول مشاهده به همراه دو توله خود بوده که توانسته آنها را مخفی کند و امکان تصویربرداری از آنها فراهم نشد. گربه شنی از گونه های باارزش و کمیاب بوده که مختص زیستگاه های بیابانی است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نایین اشاره کرد: این گربه در ایران در پارک ملی کویر، مناطق جنوبی کویر لوت در استان کرمان، محدوده دو شاخ در منطقه حفاظت شده توران در استان سمنان، پناهگاه حیات وحش بختگان، منطقه حفاظت شده بهرام گور و منطقه شکار ممنوع دره باغ بوانات در استان فارس، پناهگاه حیات وحش عباس آباد نائین، مجموعه ریگ جن و پناهگاه های حیات وحش کوه بزرگی، خارو و یخاب و منطقه کلاته در استان اصفهان زیست و دشت ترکمن صحرا، نواحی شمالی و خراسان رضوی دیده شده است.

رضایی اظهار داشت: اکوسیستم خشک لطمه پذیر که زیستگاه این گربه است در ایران به سبب سکونت و کارهای انسانی خصوصاً چرای بی رویه دام در معرض تهدید قرار دارد.
1403/03/17
11:18:29
5.0 / 5
98
تگهای خبر: حفاظ , شمال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg