شمالبرگ ShomalBarg.ir

پرورش گل و گیاه در گیلان اقدامی برد-برد

پرورش گل و گیاه در گیلان اقدامی برد-برد

به گزارش شمال برگ رئیس سازمان جهاد كشاورزی گیلان اظهار داشت: پرداختن و توسعه پرورش گل و گیاه در گیلان اقدامی برد-برد است چون هم بازار خوبی دارد و هم اشتغالزایی مناسبی بوجود می آورد.


علی درجانی در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: گیلان از ظرفیت های بالایی برای پرورش گل و گیاهان زینتی برخوردار می باشد.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون 58هكتار گلخانه زینتی در استان داریم، اضافه كرد: همینطور 500هكتار از اراضی به پرورش گل و گیاه در فضای باز اختصاص دارد.
درجانی افزود: سالانه در گیلان سه و نیم میلیون گل شاخه بریده، 3میلیون گل گلدانی و آپارتمانی و 23میلیون اصله نهال و گلهای درختچه ای زینتی تولید می شود.
وی با اشاره به اینكه گل و گیاهان گیلان اغلب در شهرستانهای شرق گیلان به خصوص شهرستان لنگرود پرورش می یابند، تصریح كرد: گل و گیاهان گیلان از بازار پسندی بسیار خوبی برخوردار می باشند و علاوه بر مصرف در داخل استان و كشور، كشورهایی شمالی و جنوبی جمهوری اسلامی ایران از مشتریان مهم گل و گیاهان زینتی گیلان هستند.
رئیس سازمان جهاد كشاورزی گیلان با اشاره به اینكه پرداختن و توسعه پرورش گل و گیاه در گیلان اقدامی برد-برد است چون هم بازار خوبی دارد و هم اشتغالزایی مناسبی ایجاد می كند، اظهار داشت: با عنایت به قیمت مناسب فروش گل و گیاهان استان رغبت برای افزایش تولید این محصولات در گیلان افزایش یافته است و خوشبختانه جوانان هم برای رونق و افزایش تولید گل و گیاه بیشتر از گذشته فعالیت دارند.
وی ادامه داد: یكی از مزیت های مهم پرورش گل و گیاه افزایش اشتغالزایی در گیلان است و در هر هكتار برای ده نفر ایجاد شغل می شود.
درجانی اظهار داشت: هم اكنون بیشتر از 6هزار نفر در گیلان به پرورش گل و گیاه مشغولند و این بخش یكی از ظرفیت های منحصر به فرد بخش كشاورزی در ایجاد اشتغال است.

1398/02/11
20:23:52
5.0 / 5
5268
تگهای خبر: شمال , فروش , كشاورزی , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان شمال برگ
شمال برگ shomalbarg