شمالبرگ ShomalBarg.ir

لایروبی تالاب كیاكلایه لنگرود تابحال انجام نشده است

لایروبی تالاب كیاكلایه لنگرود تابحال انجام نشده است

به گزارش شمال برگ سرپرست فرمانداری لنگرود با اشاره به اینكه لایروبی تالاب كیاكلایه تابحال انجام نشده و بلاتكلیف است اضافه كرد: ساماندهی رودخانه ها از دیگر اقداماتی است كه در شهرستان در حال انجام می باشد ولی نیاز به توجه و همكاری بیشتر سازمان آب منطقه ای با مسؤولین شهرستان است.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، محمد رنجبر در جلسه منابع آب شهرستان لنگرود كه با حضور مدیرعامل آب منطقه ای گیلان در محل سالن اجتماعات فرمانداری انجام شد اظهار داشت: مباحث آب زراعی یكی از مسائل مهم مسؤولین شهرستان است.
وی ادامه داد: لنگرود در انتهای سد سنگر برای دریافت آب زراعی برای شالیزارها قرار دارد كه همواره برای كشاورزان دغدغه است و مسؤولین تلاش می كنند تا كشاورزان كمترین لطمه را ببینند. مشكلات كشاورزان جدی است و باید تلاش بیشتری كرد.
رنجبر اشاره كرد: چند ایستگاه پمپاژ و چاه های باقیمانده و تجهیزات آن جزو مطالبات كشاورزان لنگرودی است كه از متولیان استانی درخواست می شود امسال وضعیت این موارد را مشخص كنند.
سرپرست فرمانداری لنگرود با اشاره به اینكه لایروبی تالاب كیاكلایه تابحال انجام نشده و بلاتكلیف است اضافه كرد: ساماندهی رودخانه ها از دیگر اقداماتی است كه در شهرستان در حال انجام می باشد ولی نیاز به توجه و همكاری بیشتر سازمان آب منطقه ای با مسؤولین شهرستان است.
رنجبر همین طور به وجود ۴۸ ایستگاه پمپاژ برای زمین های زراعی اشاره نمود و تصریح كرد: از این تعداد ۲۷ ایستگاه مربوط به جهاد كشاورزی و بقیه مربوط به آب منطقه ای است كه هم اكنون همه این ایستگاه ها فعال می باشند.
وحید خرمی، مدیرعامل جدید شركت آب منطقه ای گیلان در ادامه این جلسه اظهار داشت: در سال قبل شرایط سختی در زمینه آب زراعی داشتیم اما با كارهای جهادی انجام شده دستگاه های متولی آب زراعی، دغدغه كشاورزان استان در زمینه كمبود آب زراعی كاهش پیدا كرد.
خرمی، از قرار گرفتن لایروبی تالاب كیاكلایه در برنامه های آب منطقه ای گیلان آگاهی داد و اظهار داشت: ۱۰۰ هكتار از تالاب كیاكلایه لنگرود با اعتبار حدود پنج میلیارد تومانی در تابستان سالجاری لایروبی می شود.1398/02/05
15:21:43
5.0 / 5
4675
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg