شمال برگ ShomalBarg.ir
معاون استاندار مازندران:

مازندران نیازمند تدوین طرح ملی گردشگری می باشد

مازندران نیازمند تدوین طرح ملی گردشگری می باشد

به گزارش شمال برگ، مازندران معاون سیاسی، امنیتی استاندار مازندران ضمن اشاره به روند روبه رشد مهاجرت به این استان خواهان برنامه ریزی اصولی برای تأمین نیازهای فزاینده خدماتی مردم دیار علویان شد.روح الله سلگی ۱۹ مرداد ماه در جلسه کارگروه تحول فرهنگی مازندران اظهار داشت: امکانات و خدمات مازندران برای پاسخگویی به نیازهای جمعیت فعلی این استان فراهم است و باید در راه توسعه تدابیر اصولی اندیشید.

این مسئول ضمن اشاره به این که مازندران در تعطیلات پایانی هر هفته پذیرای خیل عظیمی از مسافران است، اضافه کرد: برای تأمین نیازهای خدماتی و پشتیبانی این مسافران باید اعتبارات ملی تخصیص یابد.

وی تصریح کرد: با همت استاندار و مدیران دستگاههای اجرایی و خدماتی مازندران تابحال وقفه ای در امر خدمات رسانی به مسافران این استان رخ نداده است.

سلگی با بیان اینکه روند خدمات رسانی به مسافران مازندران تداوم خواهد یافت اظهار نمود: حالا به دلیل عدم تأمین اعتبارات ویژه برای تأمین نیازهای مسافران ورودی به این استان فشار زیادی به منابع استانی وارد می شود.

معاون استاندار مازندران با تکیه بر لزوم تدوین برنامه تحولی در حوزه فرهنگی خاطرنشان کرد: مازندران از حیث فرهنگی تحت تأثیر خرده فرهنگ های وارداتی ناشی از هجوم مسافران قرار دارد.

وی ثبت اقامت سالانه ۱۰۰میلیون نفر شب مسافردر مازندران را نشانه اهمیت این خطه در زمینه گردشگری دانست و اضافه کرد: تدوین طرح ملی گردشگری برای مازندران با اعتبارات وزارت میراث فرهنگی و گردشگری لازم است.

این مسئول استانی اظهار داشت: افزایش قابلیت های مازندران در بخش توریسم نیازمند راهکارهای اصولی مبتنی بر زیست بوم استان است.

سلگی خاطرنشان کرد: با هدف تقویت راهبردهای اقتصادی و فرهنگی مازندران در دولت سیزدهم نقشه راه بلند مدت طراحی و تدوین شده است.

منبع:

1402/05/20
03:07:24
5.0 / 5
205
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg