شمالبرگ ShomalBarg.ir
سرپرست فرمانداری رشت تاكید كرد؛

لزوم تشدید نظارت ها بر خدمات سفر در رشت

لزوم تشدید نظارت ها بر خدمات سفر در رشت

به گزارش شمال برگ، سرپرست فرمانداری رشت با تکیه بر لزوم تشدید نظارت ها بر خدمات سفر در این شهرستان اظهار داشت: بازدیدهای مستمر از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی و اقامتی در حال انجام می باشد.به گزارش شمال برگ به نقل از مهر، کیا عاشوری امروز دوشنبه در جلسه ستاد تسهیلات سفر شهرستان رشت با اعلان اینکه گردشگری صنعت مهمی در جهان شمرده می شود، اظهار داشت: بسیاری از کشورها با تاکید بر ظرفیتهای گردشگری به چرخه رونق اقتصادی کشورشان کمک می کنند.
وی با اشاره به ۲۲ کیلومتر نوار ساحلی و جنگلی موجود در رشت، اضافه کرد: گیلان به لحاظ موهبت های الهی، طبیعت بکر و زیبا دارای ظرفیتهای گردشگری بسیار بوده و همواره مقصد توریستهای داخلی و خارجی است که باید زیرساخت های لازم برای میزبانی از حجم انبوه مسافران فراهم گردد خصوصاً پس از کرونا که روز به روز با افزایش حضور مسافران مواجه هستیم.
سرپرست فرمانداری رشت بیان کرد: حضور مسافر در یک شهرستان سبب ایجاد شکوفایی اقتصادی می شود و همینطور سبب افزایش خدمات سفر منطبق بر ظرفیتهای موجود می شود و اگر نتوانیم خدمات مناسب عرضه دهیم گردشگران به دیگر شهرها و استان ها رجوع می کنند بنابراین باید برای حفظ چنین سرمایه ای برنامه ریزی دقیقی در عرضه خدمات صورت گیرد.
عاشوری افزود: باید زیرساخت های خدمات سفر متناسب با تقاضا و حضور گردشگران باشد، استان گیلان در مقایسه با سایر استان ها دارای پتاسیل های بالقوه ای در حوزه گردشگریست که باید به درستی مورد استفاده قرار گیرد، باید خدمات بین راهی مطلوبی عرضه شود.
تنوع غذایی گیلان از قابلیت های گردشگری استان است
وی با اعلان اینکه تنوع غذایی گیلان از دیگر قابلیت های گردشگری استان است، اظهار داشت: رشت بعنوان شهر خلاق خوراک معروف است و همین تنوع غذایی سبب جذب گردشگران می شود، بعضی از خدمات اجرایی سفر را باید بر مبنای اقتضائات عرضه دهیم، شهرداری ها نسبت به برگزاری بازراچه های سنتی محلی اقدام نمایند.
سرپرست فرمانداری رشت با تأکید بر نظارت بر عرضه خدمات واحدهای صنفی مختلف بیان کرد: بعضی از رستوران ها، فست فودها، اقامتگاه ها از وضعیت خوبی برخودار نیستند، نیاز است که خدمات این مراکز بیشتر از پیش توجه گردد، بنابراین باید نظارت ها در این زمینه تشدید شود.
عاشوری اضافه کرد: بایستی ظرفیت پذیرش مسافر را در شهرها بالا ببریم، در این جهت در حوزه امین آباد شناگاه جدید تأسیس شده و مورد استقبال مسافران قرار گرفته است.
وی در مورد هماهنگی برای تأمین ارزاق عمومی توسط اداره صمت، اشاره کرد: وقتی با حج انبوهی از مسافران مواجه هستیم، آنها احتیاج به نان دارند، سهمیه آرد ما نسبت به سال قبل هیچ تغییری نکرده که به دنبال افزایش این سهمیه هستیم.
سرپرست فرمانداری شهرستان رشت بیان کرد: متولیان فرهنگی شهرستان بر تکالیف سازمانی در موضوعات مناسبتی توجه داشته باشند تا بتوانیم با وجود این که ماه محرم را در پیش داریم این نکته مدنظر قرار گیرد.
تردد یک میلیون و ۷۵۳ هزار و ۲۹۸ خودرو در سه ماهه اول سال جاری
وی اضافه کرد: در سه ماهه اول سالجاری شاهد تردد یک میلیون و ۷۵۳ هزار و ۲۹۸ خودرو در سطح شهرستان رشت بوده ایم که به نسبت مدت زمان مشابه سال قبل شاهد افزایش ۶۰ درصدی و همینطور شاهد ورود هفت میلیون و ۱۱۰ هزار و ۲۵۳ مسافر در طول این مدت به شهرستان بوده ایم که با افزایش ۷۳ درصدی به نسبت مشابه سال قبل مواجه هستیم.
عاشوری بیان کرد: رشت نخستین شهرستان از لحاظ اقامت مسافرین در سطح استان بوده که در این رابطه رشت دارای ۲۱۶ تأسیسات گردشگری ست، در حوزه اشتغال و درآمدزایی حوزه اقامت گردشگران شاهد افزایش ۸۳ درصدی به نسبت مشابه سال قبل هستیم.
سرپرست فرمانداری رشت با تأکید بر تشدید نظارت های حوزه خدمات سفر اضافه کرد: بازدیدهای مستمر از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی و اقامتی با حساسیت بالا در حال انجام می باشد و از شروع شروع تابستان تابحال شاهد ۴۲۹۲ بازدید بهداشتی از این مراکز بوده ایم که منجر به صدور ۱۶۸ اخطار، تشکیل ۲۲ پرونده قضایی و پلمب ۸ مورد از این اماکن شده است.


منبع:

1402/04/20
09:58:48
5.0 / 5
255
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg