شمال برگ ShomalBarg.ir

آغاز مصاحبه علمی پذیرفته شدگان دکتری از امروز

آغاز مصاحبه علمی پذیرفته شدگان دکتری از امروز

به گزارش شمال برگ، مصاحبه علمی معرفی شدگان چندبرابر ظرفیت پذیرش مقطع دکتری «Ph.D» نیمه متمرکز سال ۱۴۰۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از امروز شنبه ششم خرداد ماه سالجاری شروع می شود.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، مصاحبه علمی پذیرفته شدگان اولیه آزمون ورودی مقطع دکتری «Ph.D» نیمه متمرکز سال ۱۴۰۲ از امروز شنبه ششم خرداد ماه سالجاری شروع می شود و داوطلبانی که بر مبنای مندرجات کارنامه مذکور در کدرشته محل های انتخابی خود نمره علمی لازم را کسب کردند، می توانند به دانشگاه ها و مؤسسه های آموزش عالی مورد نظر برای انجام مصاحبه رجوع کنند.
داوطلبان معرفی شده به مصاحبه جهت شرکت در مراحل ارزیابی تخصصی توسط دانشگاه ها و مؤسسه های آموزش عالی با رفتن به لینک مربوطه در بخش مشاهده کارنامه مندرج در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور تا ۲۱ تیرماه ۱۴۰۲ فرم بررسی صلاحیت عمومی را تکمیل و کد پیگیری دریافت نمایند.
آزمون مقطع دکتری تخصصی «Ph.D» دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی سال ۱۴۰۲ به صورت دو مرحله ای نیمه متمرکز برگزار می گردد که ۵۰ درصد نمره در اختیار دانشگاه هاست.
مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی (مرحله دوم آزمون) دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی زیر پوشش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به صورت حضوری صورت خواهد گرفت.
مرحله دوم آزمون (مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی) در مؤسسه برای هر داوطلب صرفاً یک مرتبه صورت می گیرد و عدم رجوع داوطلبان در مرحله دوم آزمون، به منزله انصراف آنان تلقی شده و برگزاری مجدد مرحله دوم (مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی) برای آن دسته از داوطلبان که در این مرحله شرکت نکرده اند، امکانپذیر نخواهدبود.
نمره مصاحبه ارزیابی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری و مصاحبه علمی و سنجش عملی بر مبنای شیوه نامه ابلاغی که از جانب سازمان سنجش آموزش کشور به دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی ارسال می شود، صورت خواهد گرفت و دانشگاه ها برای تمامی افراد معرفی شده که در مصاحبه شرکت کرده اند، نمره ای مطابق با شیوه نامه مذکور، تعیین و برای گزینش نهایی به این سازمان ارسال می کنند.
مدارک لازم برای مرحله مصاحبه
۱- مدرک کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) یا کارنامه ریز نمرات
متقاضیانی که دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای بوده و حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۲ فارغ التحصیل می شوند (گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل دریافت مدرک مطابق فرم مندرج در صفحه ۷۴ دفترچه راهنمای شرکت در آزمون مذکور و یا فرم مندرج در صفحه ۱۶۷ دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی) را همراه داشته باشند.
۲- مدرک کارشناسی (لیسانس) یا کارنامه ریز نمرات
آن دسته از متقاضیانی که فارغ التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته هستند، علاوه بر مدرک کارشناسی ناپیوسته باید مدرک کاردانی را هم ارائه نمایند.
کسانی که به دلایلی قادر به عرضه اصل مدرک یا مدارک فوق نیستند، لازم است گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل دریافت مدرک را به همراه داشته باشند.
۳- شناسنامه یا کارت ملی برای تطبیق مشخصات شناسنامه ای معرفی شده با اطلاعات ارسالی از جانب این سازمان.
۴- گواهی عضویت در هیات علمی «رسمی- قطعی» یا «رسمی- آزمایشی» دانشگاه ها و مؤسسه های آموزش عالی که به تأیید بالاترین مقام مسئول هم رسیده باشد؛ برای آن دسته از افرادی که از امتیاز مربی در این آزمون بهره برده اند.
همینطور مربیان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی باید حائز شرایط مطابق توضیحات صفحه های ۱۰ و ۱۱ دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری باشند.
مربیان دانشگاه آزاد اسلامی تنها با معرفی نامه صادره از جانب مرکز جذب و امور هیات علمی این دانشگاه امکان بهره مندی از این سهمیه را دارا هستند.
۵- تمامی مستندات در ارتباط با سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی و تحقیقاتی.
۶-سایر مدارک و مستنداتی که از جانب دانشگاه ها اعلام می شود.
با عنایت به اعلام دفتر گسترش آموزش عالی وزارت متبوع امکان دارد تغییراتی در ظرفیتهای برخی از کدرشته محل ها صورت گیرد، ازاین رو تعداد قبولی، بر مبنای ظرفیت نهایی صورت خواهد گرفت.
منبع:

1402/03/06
14:46:17
5.0 / 5
200
تگهای خبر: آموزش , دریا , رشت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg