شمال برگ ShomalBarg.ir

انتشار دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری از امروز

انتشار دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری از امروز

شمال برگ: به گزارش شمال برگ، دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» (نیمه متمرکز) سال ۱۴۰۲ امروز منتشر می شود.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، کارنامه نتایج اولیه آزمون دوره دکتری «Ph.D» روز گذشته بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت و داوطلبان با استفاده از شماره داوطلبی یا شماره پرونده و همینطور شماره شناسنامه و سال تولد می توانستند به کارنامه نتایج اولیه آزمون خود دسترسی داشته باشند.
آزمون دکتری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به صورت دو مرحله ای نیمه متمرکز برگزار می گردد که ۵۰ درصد نمره در اختیار دانشگاه ها می باشد.
داوطلبانی که بر مبنای مندرجات کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی شده اند باید از فردا سه شنبه مورخ ۲۹ فروردین تا روز شنبه مورخ دوم اردیبهشت ماه نسبت به ثبت کدرشته محل های انتخابی خود تا حداکثر ۵۰ کدرشته محل در صورت وجود با عنایت به رشته امتحانی که در آن آزمون داده اند، از راه درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش اقدام نمایند.
بنا بر سفارش سازمان سنجش آموزش کشور، این دسته از داوطلبان ابتدا نسبت به مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی و اطلاعیه های در رابطه با آن اقدام نموده، سپس کدرشته محل های مورد علاقه خویش را از کدرشته محل های در ارتباط با رشته امتحانی انتخاب و اولویت ها را به ترتیب علاقه، مرتب نموده و بعد از آن نسبت به ثبت انتخاب های خود اقدام نمایند ضمن این که دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی این آزمون از امروز دوشنبه ۲۸ فروردین ماه در اختیار داوطلبان مجاز به انتخاب رشته قرار خواهد گرفت.
داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده و علاقمند به انتخاب رشته های دانشگاه آزاد اسلامی هستند، هم باید به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی رجوع و بر مبنای اطلاعیه های مربوط که در درگاه آن دانشگاه اطلاع رسانی خواهد شد، اقدام نمایند.
اسامی معرفی شدگان دارای حدنصاب به منظور شرکت در مرحله دوم شامل مصاحبه، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و... در دهه سوم اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ از راه درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد.
به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، آزمون دکتری تخصصی سال ۱۴۰۲ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ۱۱ اسفند ماه گذشته در ۱۱۰ شهرستان، ۱۵۷ حوزه امتحانی دانشگاه ها و همینطور ۵۵۷ حوزه فرعی برگزار شد.
تعداد ۱۶۹ هزار و ۹۶۴ نفر سال جاری در آزمون دکتری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی شرکت کردند که از این تعداد ۷۵ هزار و ۶۲۵ نفر خانم و ۹۵ هزار و ۳۳۹ نفر آقا بودند. به عبارت دیگر ۴۴ درصد شرکت کنندگان در آزمون دکتری ۱۴۰۲، خانم ها و ۵۶ درصد هم آقایان بود.

منبع:

1402/01/28
01:44:28
5.0 / 5
321
تگهای خبر: آموزش , رشت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg