شمال برگ ShomalBarg.ir
رئیس سازمان سنجش آموزش كشور اعلام كرد

هیچ فرقی بین دو نوبت اول و دوم کنکور وجود ندارد

هیچ فرقی بین دو نوبت اول و دوم کنکور وجود ندارد

شمال برگ: به گزارش شمال برگ، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تکیه بر این که هیچ فرقی بین نوبت اول و دوم کنکور سراسری وجود ندارد و این آزمون ها به صورت مستقل برگزار می گردند، اضافه کرد: در صورت شرکت داوطلبان در هر دو نوبت آزمون، حداکثر نمره برای آنان لحاظ می شود.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، دکتر عبدالرسول پورعباس با اشاره به اینکه آزمون سراسری بر اساس مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی در دو نوبت برگزار می شود، اظهار داشت: ثبت نام نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ برای پذیرش در رشته های با آزمون در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری مجازی پردیس خودگردان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و همینطور رشته های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از روز سه شنبه ۱۵ فروردین تا روز دوشنبه ۲۱ فروردین ماه سالجاری از راه درگاه سازمان سنجش آموزش کشور صورت می گیرد.
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ضمن اشاره به این که شرایط و ضوابط و نحوه ثبت نام آزمون سراسری متعاقبا اعلام خواهد شد تصریح کرد: نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۲، دیماه سال قبل برگزار شد و آزمون نوبت دوم بامداد و بعدازظهر ۱۴ و ۱۵ تیرماه سال ۱۴۰۲ برگزار می گردد.
به گزارش روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، وی تصریح کرد: در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ تاثیر قطعی سابقه تحصیلی ۴۰ درصد خواهد بود که بر مبنای نمرات پایه دوازدهم محاسبه می شود. آزمون سراسری از میان دروس تخصصی رشته های تحصیلی در سه سال آخر دوره دوم متوسطه در هر یک از گروههای آزمایشی برگزار می گردد که دروس و ضرایب آن در دفترچه راهنمای آزمون اعلام شده است.
منبع:

1402/01/09
16:53:38
5.0 / 5
183
تگهای خبر: آموزش , رشت , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg