شمال برگ ShomalBarg.ir
رئیس پلیس راهور گیلان:

۱۰۹ نفر در تصادفات درون شهری گیلان جان باختند

۱۰۹ نفر در تصادفات درون شهری گیلان جان باختند

شمال برگ: به گزارش شمال برگ، از گیلان رییس پلیس راهور گیلان با اعلان اینکه از شروع سال جاری تا امروز 109 نفر در تصادفات درون شهری جانشان را از دست دادند، اظهار داشت: 62 نفر از فوت شدگان تصادفات درون شهری در استان طی این مدت عابران پیاده بودند.


سرهنگ امیر طالبی امروز، ۲۳ بهمن ماه در جلسه شورای راهبردی ترافیک گیلان در استانداری اظهار داشت: از شروع سال جاری تا امروز ۱۰۹ نفر در تصادفات درون شهری جانشان را از دست دادند که نسبت به زمان مشابه سال قبل یک درصد افزوده شد.
وی مجموع تصادفات در طول این مدت را ۲۹ هزار و ۱۲۵ مورد عنوان نمود و اضافه کرد: در همه بخش ها شامل تصادفات جرحی، خسارتی و مجموع تصادفات در مقایسه با زمان مشابه سال قبل افزایش گزارش شده است.
رییس پلیس راهور گیلان اظهار داشت: ۶۲ نفر از فوت شدگان تصادفات درون شهری در استان طی این مدت عابران پیاده بودند ضمن این که از مجموع فوت شدگان، ۱۰۰ نفر در بیمارستان جانشان را از دست دادند که نبود امکانات پزشکی و بیمارستانی در شهرستان های حوزه تصادفات از دلیلهای این امر است.
طالبی با اعلان اینکه در طول این مدت شهرستان های لاهیجان، تالش و رودبار در مجموع ۴۰ نفر از فوت شدگان را به خود اختصاص داده اند، عنوان کرد: در طول این مدت ۱۷ نفر در لاهیجان، ۱۲ نفر در تالش و ۱۱ نفر در رودبار در تصادفات درون شهری فوت کردند.
و اشاره کرد: باتوجه به افزایش تصادفات فوتی در شهرستان های لاهیجان، تالش و رودبار، متاسفانه در موضوع رفع نقاط حادثه خیز اقدام قابل توجهی انجام نشده است.
رییس پلیس راهور گیلان در ادامه با تشریح مشکلات و چالش های ترافیکی گیلان عنوان کرد: عدم خط کشی مسیرهای اصلی شهرستان ها، عدم تکمیل آزاد راه رشت - قزوین در محدوده شهرستان رودبار، فقدان دوربین های ثبت تخلفات رانندگی در کلانشهر رشت و سایر شهرستان ها، فقدان تجهیزات هوشمند الکترونیکی در شهرهای استان و فقدان کمربندی در رشت و تالش همچون این چالش ها است.
وی بیان کرد: حوزه خدمات ترافیکی پلیس راهور در استان گیلان مشتمل بر ۵۲ شهر است که از نظر اولویت و اهمیت نگاه ترافیکی، همه این شهرها مهم بوده چونکه بروز تصادف و مرگ هر انسان یک فاجعه است.
منبع:

1401/11/24
11:34:22
5.0 / 5
1087
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg