شمال برگ ShomalBarg.ir

بارش ۱۰۰ میلی متری در گلستان و مازندران

بارش ۱۰۰ میلی متری در گلستان و مازندران

به گزارش شمال برگ سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه ای ضمن اشاره به ورود یك سامانه بارشی از جمعه ( ۲۳ فروردین) از فعال بودن این سامانه طی روزهای شنبه و یكشنبه (۲۴ و ۲۵ فروردین) اطلاع داد.به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، بر مبنای اطلاعیه سازمان هواشناسی پیش بینی می شود كه در روز شنبه (۲۴ فروردین) بارش باران، همراه با رگبار و رعد و برق در استان های مازندران، گلستان، بوشهر، فارس، غرب و جنوب كرمان، هرمزگان، اصفهان، یزد و سیستان و بلوچستان رخ دهد.

در روز یكشنبه (۲۵ فروردین) رگبار باران همراه با رعد و برق در نیمه شرقی مازندران، گلستان، سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، نیمه شرقی فارس، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و غرب و جنوب كرمان پیش بینی می شود.

افزون بر اینها، بر مبنای خروجی مدلهای عددی در شرق مازندران و گلستان از بعدازظهر شنبه تا بامداد دوشنبه (۲۴ تا ۲۶ فروردین) مقدار بارش تجمعی در حد قابل ملاحظه (۵۰ تا ۱۰۰ میلی متر) برآورد می شود.

بر اساس این اطلاعیه از روز جمعه (۲۳ فروردین) روند تغییرات دما افزایشی خواهد بود و سبب افزایش ذوب برف می شود ازاین رو انتظار می رود پیامد این شرایط افزایش شدت جریان در نهرها و رودخانه های منطقه باشد.

بر این اساس سفارش می شود سازمان های مسوول و مدیریت بحران اقدامات لازم را انجام دهند.
1398/01/22
23:45:28
5.0 / 5
4679
تگهای خبر: شمال , گلستان , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg