شمال برگ ShomalBarg.ir
مدیركل منابع طبیعی گیلان:

حریق در جنگل های گیلان کاملا اطفا شد

حریق در جنگل های گیلان کاملا اطفا شد

به گزارش شمال برگ، از گیلان مدیرکل منابع طبیعی گیلان، از نیروهای فرمانداری و شهرداری و سپاه و بسیج و مردم شهرستان رودبار برای کمک به اطفای حریق جنگلها، تصریح کرد: تا این لحظه کلیه حریق ها مهار شده و هیچگونه آتشسوزی در گیلان نداریم.


میرحامد اختری دقایقی قبل در گفت وگو با ایسنا، از اطفای کامل حریق در جنگل های رودبار اطلاع داد و اظهار نمود: با تلاش نیروهای یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و تمامی دستگاههای عضو ستاد مدیریت بحران موفق به مهار آتش شدیم.
وی با اشاره به اینکه آتشسوزی در اراضی جنگلی گیلان به دنبال وزش باد گرم شدید از سه شنبه هفته گذشته شروع شد و تا امروز ادامه داشت، اضافه کرد: این آتشسوزی ها شهرستان های ماسال، فومن، تالش، رضوانشهر، رودبار و املش را درگیر کرده بود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان ضمن اشاره به اطفای کامل حریق در چهار شهرستان ماسال، رضوانشهر، تالش و فومن به مساحت ۴۵ هکتار تا روز چهارشنبه، افزود: شاهد تداوم آتشسوزی در شهرستان رودبار تا ظهر امروز بودیم.
اختری ضمن قدردانی از نیروهای فرمانداری و شهرداری و سپاه و بسیج و مردم شهرستان رودبار برای کمک به اطفای حریق، تصریح کرد: تا این لحظه کلیه حریق ها مهار شده و هیچگونه آتشسوزی در گیلان نداریم.
وی مساحت درگیر با حریق در جنگل های رودبار را بین ۳۰ تا ۴۰ هکتار دانست و یادور شد: باآنکه این حریق ها سطحی بود، اما ارزیابی خسارت ادامه دارد.
منبع:

1401/09/07
14:02:22
5.0 / 5
286
تگهای خبر: حفاظ , شهرداری , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg