شمالبرگ ShomalBarg.ir
رئیس كل دادگستری گیلان:

امنیت کشور به سادگی به دست نیامده که به سادگی از دست برود

امنیت کشور به سادگی به دست نیامده که به سادگی از دست برود

شمال برگ: به گزارش شمال برگ، از گیلان رئیس کل دادگستری گیلان اظهار داشت: نظام دشمنی را که مأموریت فریب نسل ما را دارد تحمل نمی کند و اجازه نمی دهیم امنیت مظلومان با ظلم ظالمان گرفته شود، چونکه این امنیت به سادگی به دست نیامده که به سادگی از دست برود.


حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی در پنجمین یادواره شهید گیلانی مدافع حرم، شهید «بابک نوری هریس» که در گلزار شهدای رشت برگزار شد، وصیت نامه شهدا را برگرفته از معارف دینی دانست و اظهار نمود: اگر می خواهیم راهپیمایان راه شهدا باشیم، باید به پیام های آنان عمل نماییم.
وی صبر و صابرین را دو گونه دانست و اضافه کرد: برخی در مصیبت ها و گرفتاری ها صبر تحمیلی دارند، یعنی حوادث را به خواست و اراده خود نمی دانند و بنابراین این صبر اجری ندارد، اما برخی دیگر همه چیز را از آن خدا می دانند و برای خودشان مالکیت قائل نیستند که این نگاه، نگاه قرآنی است و اجر عظیم دارد.
رئیس کل دادگستری گیلان با اشاره به اینکه خانواده های شهدا اعتقاد دارند خدا مالک است و می دهد و می گیرد، تصریح کرد: شهدا انتخاب شده الهی در راه اسلام و انقلاب هستند و به سمت خدا رجوع می کنند.
حجت الاسلام خلیلی بازگشت شهدا به خدا را متفاوت از دیگران دانست و بیان نمود: شهید بهترین رجوع و بازگشت را دارد و کسی در عالم از این رجوع برخوردار نیست، چونکه شهدا مصداق نفس مطمئنه هستند و نفس مطمئنه به کمال مطلق رسیده و هیچ تعلق مادی و دنیایی ندارد.
وی بی تعلقی شهدا به دنیا را عامل آرامش و اطمینان دانست و اظهار داشت: شهدا فقط خدا را می دیدند و فقط برای خدا کار انجام می دادند و بنابراین وجود شهدا خدایی بود.
رئیس کل دادگستری گیلان شهادت را خدایی شدن دانست و افزود: انسان تا خدایی نشود به نورانیت و اطمینان نمی رسد و بنابراین نه تنها رجوع شهدا متفاوت می باشد، حشر و جنت شهدا هم متفاوت خواهد بود.
وی حضور در جوار شهدا را فرصتی برای برقراری ارتباط روحی با آنان دانست و متذکر شد: شهدا خالق ارزش ها و فضیلت ها هستند و بنابراین وظیفه ماست که با این ارزش ها و فضیلت های خلق شده همراه شویم. امروز موج عظیمی از دشمنی ها مقابل ما ایستاده و ما باید این موج را عقب برانیم و جلو برویم که نشان داده است راه ما عظیم و هدف ما بزرگ است و با بزرگان پیش می رود و بزرگان در ناگواری ها صبر دارند.
حجت الاسلام خلیلی پیام شهدا را ایستادگی دانست و بیان نمود: شهدا همواره به جامعه نور می بخشند و بنابراین زمانی که دشمنان درصدد تاریک کردن فضا هستند، باید به نور شهدا تمسک بجوییم.
وی بزرگترین خسارت بشر امروز را خودفراموشی دانست و خاطرنشان کرد: بخشی از نسل ما خویش را فراموش کرده و به فرموده قرآن، خودفراموشی بد دردی است، چونکه دشمن را دوست و دوست را دشمن می پنداریم.
رئیس کل دادگستری گیلان با اشاره به اینکه امپراتوری رسانه ای بیشترین نقش را در خودفراموشی نسل ما ایفا می کند، افزود: انسانی که خویش را فراموش کرد، فرمانبر دشمن می شود و رفتار و گفتارش رفتار و گفتار دشمن می شود و دیگر صدای شیطان است؛ نه صدای خدا و شهدا.
حجت الاسلام خلیلی غوغای امروز را حاصل خودفراموشی دانست و افزود: باید پیام شهدا را به جوانان و نوجوانان برسانیم تا آنان را آگاه کنیم؛ البته عده ای خود دشمن واقعی هستند و قصد براندازی نظام اسلامی را دارند، اما نمی دانند که نباید با این نظام که سرمایه بزرگش مردم و خون شهداست، درافتاد.
وی با اشاره به اینکه شهدا نور هستند و ذات نور ظلمت زدایی می کند، اظهار داشت: نظام دشمنی را که مأموریت فریب نسل ما را دارد تحمل نمی کند و اجازه نمی دهیم امنیت مظلومان با ظلم ظالمان گرفته شود، چونکه این امنیت به سادگی به دست نیامده که به سادگی از دست برود.
رئیس کل دادگستری گیلان، آرامش و امنیت را ارمغان شهدا برای کشور و مردم دانست و اظهار داشت: اگر رهرو واقعی شهدا هستیم باید برای امنیت کشور و ملت و نظام جان بدهیم و اجازه ندهیم که دشمن در این مرز و بوم لحظه ای امنیت داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس با همه دنیا مقابله کردیم و پیروز شدیم، تصریح کرد: مشکلات و کاستیهایی وجود دارد که باید برطرف شود و وظیفه مسؤلان است که برای مردم رفاه و آسایش و آرامش و پیشرفت را رقم بزنند، اما با اراده الهی، امید دشمن را به ناامیدی تبدیل خواهیم کرد.1401/08/28
10:49:48
5.0 / 5
112
تگهای خبر: رشت , گیلان , نور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg