شمالبرگ ShomalBarg.ir
مدیركل میراث فرهنگی گیلان خبر داد:

تشکیل شورای راهبری سرمایه گذاری گردشگری در گیلان برای اولین بار در کشور

تشکیل شورای راهبری سرمایه گذاری گردشگری در گیلان برای اولین بار در کشور

شمال برگ: به گزارش شمال برگ، از گیلان مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با اشاره به اینکه گیلان کوه و جنگل و دریا را در خود جای داده و با ۳۴۰۰ واحد گردشگری و اقامتی از مسافران میزبانی می کند، اظهار داشت: بزودی شورای راهبری سرمایه گذاری گردشگری گیلان را برای اولین بار در کشور تشکیل خواهیم داد.


ولی جهانی در آیین اختتامیه نخستین همایش و نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری گردشگری استان گیلان که در تالار مرکزی رشت برگزار شد، ضمن اشاره به برگزاری این همایش برای اولین بار در کشور، اظهار نمود: این نمایشگاه چهار روزه با حضور ۴۶ شهرداری و پنج دستگاه اجرایی برگزار شد و مورد استقبال سرمایه گذاران قرار گرفت.
وی گیلان را دارای بیشتر از ۵۰۰۰ جاذبه تاریخی و طبیعی دانست و اضافه کرد: سال جاری گام اساسی برای ثبت جهانی ماسوله برداشتیم و امیدواریم این نگین درخشان را به توریستهای داخلی و خارجی معرفی نماییم.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان ضمن اشاره به وجود ۸۵ رشته صنایع دستی در گیلان همچون هنر فاخر چادرشب بافی، تصریح کرد: ۲۷ هزار هندمند صنایع دستی در گیلان مشغول فعالیت هستند و ۷۰ منطقه و ۵۰ روستای هدف گردشگری داریم.
جهانی با اشاره به اینکه گیلان کوه و جنگل و دریا را در خود جای داده و با ۳۴۰۰ واحد گردشگری و اقامتی از مسافران میزبانی می کند، افزود: ۷۰ پروژه گردشگری با سرمایه گذاری ۱۲۰۰ میلیارد تومان در نیمه نخست سال جاری به بهره برداری رسید و برای ۷۰۰ نفر شغل ایجاد کرد. هم اکنون هم ۵۳ موافقت اصولی را با حجم سرمایه گذاری ۴۷۰۰ میلیارد تومانی و اشتغالزایی ۵۰۰۰ نفری صادر کردیم.
وی ضمن اشاره به وجود ۳۰۰ بنای تاریخی در استان و ثبت ملی ۲۲۱ اثر، اظهار داشت: متاسفانه عناصر و اماکن و ابنیه فرهنگی و تاریخی گیلان نقش قابل توجهی را در فرآیند توسعه استان ایفا نکرده، در حالیکه هر یک از بناهای تاریخی با مرمت و بازسازی به یک فرصت سرمایه گذاری تبدیل می شود.
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان، با اشاره به اینکه علاوه بر مقصد سفر بر طول مدت اقامت گردشگران اضافه نماییم، متذکر شد: بزودی شورای راهبری سرمایه گذاری گردشگری گیلان را برای اولین بار در کشور تشکیل خواهیم داد.
منبع:

1401/08/27
13:34:10
5.0 / 5
333
تگهای خبر: دریا , رشت , سفر , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg