شمالبرگ ShomalBarg.ir
مدیر صندوق بیمه اجتماعی كشاورزان، روستاییان و عشایر گیلان:

بیش از ۱۰۰ هزار خانوار در گیلان تحت پوشش بیمه روستایی و عشایری قرار گرفتند

بیش از ۱۰۰ هزار خانوار در گیلان تحت پوشش بیمه روستایی و عشایری قرار گرفتند

به گزارش شمال برگ، از گیلان مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان گیلان اظهار داشت: تا حالا بیش از 100 هزار خانوار در استان گیلان، عضو صندوق و تحت پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان روستایی و عشایری قرار گرفته اند.


یزدان شعبانی در جریان دیدار با فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در جمع خبرنگاران با اعلان اینکه حدود ۴۱۸ هزار نفر در گیلان جامعه هدف بیمه روستایی، عشایری و کشاورزی هستند که امسال هدف گذاری استان گسترش چتر پوشش بیمه برای ۲۸ هزار نفر(علاوه بر ۱۰۰ هزار خانوار قبل) است، اظهار داشت: قرارگاه کرامت در نیمه های خردادماه سال جاری با هدف جذب یک میلیون نفر تحت پوشش بیمه آغاز به فعالیت کرد و سکونت در روستا، مناطق عشایری و کشاورزان ساکن مناطق شهر و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت با واریز سالانه حداقل عضویت ۶۰۰ هزار تومان به حساب دولت در بانک کشاورزی همچون شرایط عضویت در این صندوق است.
وی حداکثر مبلغ عضویت در صندوق را یک میلیون و ۵۹۶ هزار تومان اعلام نمود و اظهار داشت: دارا بودن حداقل سن ۱۸ سال و حداکثر ۵۰ سال برای عضویت در صندوق اجتماعی عشایری و روستایی الزامی است.
شعبانی با اشاره به نحوه واریز پرداخت عضویت، افزود: این واریز وجه عضویت می تواند بصورت سالیانه و یا بصورت دو قسط و شش ماهه صورت گیرد و هم اعضا می توانند در چهار قسط سه ماهه آنرا پرداخت کنند.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گیلان، مزایای عضویت پرداخت حقوق بازنشستگی، پرداخت حقوق از کار افتادگی کلی، پرداخت مستمری ناشی از فوت، پرداخت دو برابر سهم بیمه شده توسط دولت و امکان نقل و انتقال سوابق بیمه و پرداخت هزینه کفن و دفن برای فرد بیمه شده فاقد فرزند را همچون مزایای تحت پوشش قرار گرفتن این بیمه عنوان نمود و اضافه کرد: متقاضیان می توانند به تمامی دهیارهای منتخب که حدود ۱۱ کارگزار در استان گیلان، شرکت های تعاونی دهیاران، کارگزاران خصوصی و ۱۰ دفتر پست بانک تعیین شده برای بهره مندی از این بیمه مراجعه کنند.
وی افزود: تا حالا بیش از ۱۰۰ هزار خانوار تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستایی و عشایری قرار گرفته اند که از این تعداد ۵۸۰۰ نفر تحت پوشش بیمه بهزیستی، ۶۲۰۰ نفر تحت پوشش کمیته امداد و ۳۷۲۲ نفر ماهانه مستمری ناشی از بازنشستگی، فوت و کارافتادگی دریافت می کنند.
فرماندار آستارا نیز در این دیدار با اشاره به لزوم اهمیت بیمه روستایی برای روستاییان، اظهار داشت: ۱۴ هزار و ۲۰۵ نفر در بخش مرکزی و لوندویل شهرستان مرزی بندر آستارا حائزشرایط عضویت در بیمه روستایی هستند و تا حالا ۱۶۷۶ نفر در بخش مرکزی و ۶۹۸ نفر در بخش لوندویل عضو صندوق بیمه روستایی شده اند و با همکاری بخشداران و دهیاران در کوشش برای افزایش این تعداد و رسیدن به هدف گذاری سال جاری هستیم.
عنایت رضایی پور اضافه کرد: طبق استعلام از شرکت بیمه روستایی، آمار تفکیک شده افراد واجد شرایط بیمه روستایی در روستاهای بخش مرکزی و لوندویل شهرستان آستارا شناسایی شده و بخشداران و دهیاران باید طبق جدول اعلامی به ایشان به هدف گذاری سال جاری خود برسند.
منبع:

1401/08/26
12:19:34
5.0 / 5
430
تگهای خبر: آستارا , دریا , شركت , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg