شمال برگ ShomalBarg.ir
مدیركل ورزش و جوانان گیلان عنوان كرد

برگزاری ۴۰۰۰ رویداد ورزشی در شهرها و روستاهای گیلان

برگزاری ۴۰۰۰ رویداد ورزشی در شهرها و روستاهای گیلان

شمال برگ: به گزارش شمال برگ، از گیلان مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با اشاره به اینکه بالغ بر ۴۰۰۰ رویداد و مسابقه در روستاها و شهرها توسط هیئت های ورزشی برگزار شده است، اظهار داشت: در حوزه ورزش همگانی هم ۹۴ هزار و ۸۵۸ نفر ورزشکار سازمان یافته داریم که در این بخش هم جزو پنج استان برتر کشور محسوب می شویم.


جهانبخش آرمان در جلسه شورایعالی ورزش استان گیلان ضمن قدردانی از حمایت های استاندار، اظهار نمود: در حوزه ورزش شامل ورزش قهرمانی و همگانی در استان دستاوردهای خوب و درخشانی داشته ایم.
وی ادامه داد: در قسمت بانوان در ورزش قهرمانی بیشتر از ۳۰ نفر در اردوهای تیم ملی حضور دارند و ۱۶ مدال بین المللی کسب شده است؛ در قسمت آقایان هم بالغ بر ۱۰۰ نفر در اردوهای تیم ملی حضور دارند و ۴۵ مدال بین المللی هم برای کشور به دست آمده است.
مدیرکل ورزش و جوانان گیلان افزود: در حوزه ورزش روستایی با نگاه ویژه ای که دولت سیزدهم داشته و حمایت های استاندار، جام پرچم با حضور ۱۰۵۰ تیم در سرتاسر استان برگزار شد که البته به تمامی این تیم ها البسه مجانی به سبب پشتیبانی از ورزش روستایی اهدا شد.
آرمان ضمن اشاره به کسب افتخارات در حوزه ورزش، تصریح کرد: استان ها از نظر ظرفیت ها و پتانسیل ها به چهار دسته تقسیم شده اند که استان گیلان در دسته اول از بین هشت استان رتبه سوم را دریافت کرده است.
وی اظهار داشت: در زمینه المپیاد استعدادهای برتر که از سنین ۱۳ تا ۱۵ سال تشکیل شده، استان گیلان با ۹ پله صعود از رتبه ۲۴ به رتبه ۱۵ ارتقا یافته است.
مدیرکل ورزش و جوانان گیلان ضمن اشاره به حضور بازیکنان گیلانی در اردوهای مختلف، اظهار نمود: حضور سه گیلانی در جام جهانی که به شکلی ۳۰ درصد از ترکیب جام جهانی را شامل می شود، حضور دو بازیکن در قهرمانی فوتبال ساحلی و همینطور حضور بازیکنان گیلانی در رشته های بوکس، کشتی، تکواندو و... از افتخارات ورزش استان است.
وی با قدردانی از هیئت های ورزشی استان، اظهار داشت: بالغ بر ۴۰۰۰ رویداد و مسابقه در روستاها و شهرها توسط هیئت های ورزشی برگزار شده و در حوزه ورزش همگانی هم ۹۴ هزار و ۸۵۸ نفر ورزشکار سازمان یافته داریم که در این بخش هم جزو پنج استان برتر کشور محسوب می شویم.
آرمان با اشاره به اینکه ۵۰ برنامه، همایش، جشنواره و مسابقات در حوزه ورزش همگانی پیشبینی شده است، اظهار داشت: در هفت ماه گذشته همایش ها، جشنواره ها و مسابقات خوبی برگزار شده که شامل همایش و نمایشگاه روز جهانی و هفته مبارزه با مواد مخدر، همایش ملی پیاده روی ایرانیان، ۷۰ جشنواره بومی و محلی در روستاهای نقاط مختلف استان، مسابقات کشتی گیله مردی و برگزاری جام پرچم می شود.
او همینطور از تجهیز ۳۰ خانه ورزش روستایی اطلاع داد و خاطرنشان کرد: به همت ستاد مبارزه با مواد مخدر استان و اداره کل ورزش و جوانان خانه های ورزش روستایی در شهرستان های مختلف تجهیز شدند.
مدیرکل ورزش و جوانان گیلان به جذب ۳۵ میلیارد تومان اعتبار در سال ۱۴۰۰ اشاره نمود و اضافه کرد: اعتبار اختصاص یافته به حوزه عمرانی در سال ۱۴۰۰ به صورت کامل جذب شد و سال جاری هم ۳۷ میلیارد تومان در حوزه عمرانی در نظر گرفته شده است.
آرمان همینطور از دریافت سند مجموعه ورزشی عضدی رشت اطلاع داد و خاطرنشان کرد: این مجموعه در سال ۱۳۲۶ واگذار شده بود که با پیگیری های صورت گرفته توانستیم سند مجموعه را دریافت نماییم.
منبع:

1401/08/23
11:52:26
5.0 / 5
313
تگهای خبر: دریا , رشت , زمین , ساحل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg