شمالبرگ ShomalBarg.ir
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان:

تولید زباله در آستانه اشرفیه به 30 تن رسید

تولید زباله در آستانه اشرفیه به 30 تن رسید

شمال برگ: به گزارش شمال برگ، از گیلان معاون اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان اظهار داشت: تولید زباله در این شهرستان ۵۰ تن بوده که بعد از تفکیک زباله به ۳۰ تن رسید.


حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان به همراه تعدادی از مسؤلان قضایی از مجتمع تفکیک زباله و کود آلی شهرستان آستانه اشرفیه بازدید کرد.
احمد آقایی ضمن اشاره به این که یکی از تهدید های محیط زیست مسأله زباله و پسماند است اظهار نمود: با ورود دستگاه قضایی شهرستان و جلسات گوناگونی که در دادگستری آستانه برگزار شد و هدایت های رئیس کل دادگستری استان گیلان، این شرکت جهت ساماندهی زباله پیشگام شده و فعالیت خویش را با تفکیک زباله خشک و تر از مبدا شروع کرد.
وی با اشاره به اینکه تولید زباله در این شهرستان ۵۰تن بوده که بعد از تفکیک زباله به ۳۰تن رسیده است اظهار داشت: گام دوم، هدایت زباله های تر به دستگاههای این مجتمع است که روزانه ۱۲ تن از زباله های تر بازیافت می شود و مابقی در منطقه دیگری با رعایت پیوست های زیست محیطی دفن می شود.
آقایی تصریح کرد: در این مجتمع زباله های شیشه و پارچه و برخی زباله های تر بازیافت شده و به کود آلی تبدیل می شود که در گلخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد.
معاون اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان خاطرنشان کرد: این مجتمع علاوه بر بازیافت زباله و صیانت از آلودگی های محیط زیستی باعث اشتغال زایی برای بیشتر از ۲۰ نفر از جوانان منطقه بوده و امید است چنین طرح هایی در سایر شهرستان ها هم اجرایی شود.
منبع:

1401/08/20
14:07:53
5.0 / 5
313
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg