شمال برگ ShomalBarg.ir
نماینده ولی فقیه در گیلان:

جهاد تبیین نیاز ضروری جامعه است

جهاد تبیین نیاز ضروری جامعه است

به گزارش شمال برگ، از گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان اظهار داشت: جهاد تبیین امروز نیاز ضروری جامعه بوده و تنظیم کننده اصول و مبانی فکری آینده جامعه است.


آیت الله رسول فلاحتی در همایش تجلیل از ۱۴۰۰ حافظ و فعال قرآنی بسیج که در مصلی رشت برگزار شد، ضمن تبریک میلاد امام حسن عسکری(ع) اظهار نمود: توجه به مفاهیم قرآنی به منزله تمسک به خداست، در کنار سفره قرآن نشستن یک کار مهم و جدی است، وقتی آگاهانه به سراغ قرآن می روید تا انتهای عمر از خصوصیت آگاهی برخوردار خواهید بود.
وی ضمن اشاره به آیه ۱۰۱ سوره مبارکه آل عمران، اضافه کرد: هر انحرافی که در انسان به وجود می آید معلول دو چیز فقدان راه یا فقدان راهنما است، انسان در راه باشد اما راهنما نداشته باشد نمی تواند تصمیم درست بگیرد، قرآن می فرماید خدا همان راه و خاندان هم راهنمای انسان هستند. هرکسی از خاندان فاصله بگیرد راهش هم به مقصد نمی رسد. کسی که راه و راهنما دارد، وظیفه سنگینی بر عهده داشته و در مقابل پاداشی هم که خداوند متعال برای وی در نظر گرفته، عظیم است.
امام جمعه رشت اظهار داشت: اگر امتی از خصیصه امر به معروف فاصله بگیرد، سبب می شود از کار خوب و صالح فاصله بگیرد و اشرار و ناصالحان مسلط شوند؛ توده های مردم در مقابل استکبار نشان دادند که چه در مقابل دشمن خارجی و چه فریب خوردگان داخلی عرصه را خالی نمی گذارند و این به معنای حضور بموقع است که مبین فقدان حضور بموقع اهل دیانت بود.
آیت الله فلاحتی بیان نمود: رسالت عظیم همه ما بخصوص اهالی قرآن و کسانی که در معرفت قرآن زندگی می کنند، اینست که هم داعی به خیر و هم آمر به معروف و ناهی از منکر باشیم، اگر امروز به علت سوء تدبیر برخی مدیران ما، ارزش ها عوض می شوند به این علت بوده که ما در میدان امر به معروف و نهی از منکر حضور فعال و واکنش سریع و بموقع نداشتیم.
نماینده ولی فقیه در گیلان خاطرنشان کرد: اگر امروز هنجارها تبدیل به ناهنجاری می شوند یا جمعیت خودی، بازیگران میدان دشمن شدند، بخشی بر می گردد به این که حضور همه جانبه و دعوت و امر به معروف نداشته ایم، درصورتیکه اگر همه مردم ضمن حضور آگاهانه در میدان های مختلف با اندیشه و قلم همراهی می شدند، شاهد برخی رخدادها نبودیم.
وی ضمن اشاره به این که رسالت بزرگی که در این دوره رهبر بزرگ انقلاب چندین سال است که در تمام سخنرانی هایشان به آن تاکید دارند، مساله جهاد تبیین است، افزود: جهاد تبیین امروز نیاز ضروری جامعه بوده و تنظیم کننده اصول و مبانی فکری آینده جامعه است، نیاز اصلی ما در سایه این نگاه رهبری است. باید در سایه جهاد تبیین جوانان و نوجوانانی را وارد عرصه نماییم که بتوانند آگاهانه در مقابل دشمن بایستند، بسترسازی این مسیر به دست اهالی قرآن است.
منبع:

1401/08/13
13:40:38
5.0 / 5
343
تگهای خبر: رشت , سفر , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg