شمالبرگ ShomalBarg.ir
مدیرعامل شركت گاز گیلان خبر داد

افزایش ۴ درصدی مصرف گاز طبیعی در گیلان

افزایش ۴ درصدی مصرف گاز طبیعی در گیلان

شمال برگ: به گزارش شمال برگ، از گیلان مدیرعامل شرکت گاز گیلان با اشاره به اینکه در شش ماهه نخست سالجاری شاهد مصرف بیشتر از سه میلیارد مترمکعب گاز در استان گیلان بودیم، اظهار داشت: این میزان مصرف نشان دهنده رشد چهار درصدی است.


عیسی جمال نیکویی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه مشترکین گاز طبیعی در استان گیلان در شش ماهه نخست سالجاری سه میلیارد و ۱۹۰ میلیون مترمکعب گاز مصرف کرده اند، اظهار داشت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود چهار درصد کاسته شده است.
وی درمورد مصرف گاز در بخش خانگی اظهار داشت: مشترکین خانگی در بهار و تابستان سال جاری ۷۶۵ میلیون مترمکعب گاز مصرف کرده اند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۱۲ درصد افزایش داشته است.
مدیرعامل شرکت گاز گیلان یکی از دلایل اصلی افزایش مصرف گاز در حوزه خانگی را جذب بیشتر از ۴۰ هزار مشترک جدید در یک سال قبل عنوان نمود و متذکر شد: مدیریت مصرف گاز توسط خانوارهای گیلانی، باعث انتقال گاز به بخش های تجاری و صنعتی و به تبع آن رونق اقتصادی بیشتر استان خواهد شد.
جمال نیکویی همینطور از مصرف یک میلیارد و ۷۸۱ میلیون مترمکعب گاز در شش ماه نخست سالجاری در بخش نیروگاهی استان اطلاع داد.
وی از تحویل ۳۷۱ میلیون مترمکعب گاز به بخش صنعتی، ۹۰ میلیون مترمکعب گاز به بخش تجاری و ۱۸۰ میلیون مترمکعب گاز به ایستگاه های CNG استان اطلاع داد و اظهار نمود: مصرف گاز در این بخش ها مجموعا ۲۵ میلیون مترمکعب افزایش پیدا کرده است.
مدیرعامل شرکت گاز گیلان، ضمن اشاره به شروع فصل سرد سال از همه مشترکین گاز درخواست نمود تا با مدیریت مصرف گاز، ضمن کاهش هزینه های خانوار، شرایط را برای توزیع پایدار گاز برای تمام نقاط استان فراهم نمایند.
منبع:

1401/07/14
12:22:30
5.0 / 5
165
تگهای خبر: اقتصادی , شركت , صنعت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg