شمالبرگ ShomalBarg.ir
مدیركل هواشناسی گیلان:

دمای گیلان تا ۱۴ درجه کاهش می یابد

دمای گیلان تا ۱۴ درجه کاهش می یابد

شمال برگ: به گزارش شمال برگ، از گیلان مدیرکل هواشناسی گیلان، از کاهش هشت تا ۱۴ درجه ای متوسط دمای هوای استان به دنبال صدور اخطار سطح نارنجی هواشناسی اطلاع داد و اظهار داشت: این سامانه بارشی تا بامداد دوشنبه فعال است.


محمد دادرس در گفت وگو با ایسنا، آسمان گیلان را صاف تا نیمه ابری همراه با وزش باد جنوبی و گاهی افزایش ابر دانست و اظهار نمود: بیشینه و کمینه دمای هوای استان بین ۱۶ و ۳۴ درجه سلسیوس در نوسان است.
وی نقشه های هواشناسی را نشان دهنده استقرار جریانات جنوبی تا شنبه در منطقه دانست و اضافه کرد: طی روزهای پیش رو افزایش نسبی دما و در بعضی ساعات وزش باد گرم شدید بخصوص در ارتفاعات و دامنه ها پیشبینی می شود.
مدیرکل هواشناسی گیلان مه آلودگی، شکل گیری ناپایداری های موقتی و همرفتی، رگبار و رعد و برق و تگرگ را از دیگر پدیده های مورد انتظار دانست و خاطرنشان کرد: از پس از ظهر و عصر شنبه با نفوذ تدریجی سامانه ناپایدار به منطقه و شمالی شدن جریانات، ابرناکی و مه آلود بودن هوا و بارندگی و وزش باد و رعد و برق تا دوشنبه پیشبینی می شود.
دادرس از کاهش هشت تا ۱۴ درجه ای متوسط دمای هوای استان به دنبال صدور اخطار سطح نارنجی هواشناسی اطلاع داد و اظهار داشت: این سامانه بارشی تا بامداد دوشنبه فعال است.
او همینطور از احتمال آبگرفتگی معابر و اختلال در تردد و بالا آمدن ناگهانی سطح آب و طغیان رودخانه ها و جاری شدن سیلاب موقتی و منطقه ای و خسارت به محصولات کشاورزی و برخورد صاعقه و خسارت به سازه ها اطلاع داد.
منبع:

1401/06/31
18:02:18
5.0 / 5
331
تگهای خبر: شمال , كشاورزی , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg