شمال برگ ShomalBarg.ir

هوای مازندران از فردا جمعه بتدریج گرم می شود

هوای مازندران از فردا جمعه بتدریج گرم می شود

شمال برگ: هواشناسی مازندران با اشاره به ورود سامانه جدید بارشی از شامگاه چهارشنبه و تقویت آن طی امروز و فردا، پیش بینی نمود که با تضعیف این سامانه تا قبل از ظهر فردا جمعه، از شدت ناپایداری جوی کاسته شود و هفته آتی جو پایدار همراه با افزایش نسبی دما در استان استقرار یابد.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایرنا، هواشناسی مازندران پیش بینی نمود که با ورود سامانه ناپایدار جوی از اواخر روز چهارشنبه که با بارش باران، وزش باد نسبتا شدید و وقوع رعد و برق هم راه است، دمای هوا نیز کاهش محسوسی خواهد یافت و این وضعیت تا فردا بامداد جمعه به تناوب ادامه خواهد داشت.
جدول پیش بینی پنج روزه هواشناسی نشان میدهد که با تقویت این سامانه بارشی، دمای هوا طی امروز پنجشنبه نیز سیر نزولی را در پیش خواهد گرفت بگونه ای که کاهش دما در شهرهای ساحلی و جلگهای بین ۶ تا ۱۰ و در مناطق کوهستانی و ارتفاعات نیز بین ۶ تا ۱۳ درجه خواهد بود.
طبق ین جدول بیشترین میزان کاهش دما طی امروز در شهرهای ساحلی و جلگه ای در آمل اتفاق خواهد افتاد. دمای هوای این شهر از ۳۵ درجه سانتی گراد بالای صفر در روز گذشته با ۱۰ درجه کاهش در روز جاری به ۲۵ درجه سانتی گراد بالای صفر خواهد رسید و بعد از آن نیز بیشترین میزان کاهش دما مربوط به جویبار است. دمای هوای این شهر از ۳۵ درجه سانتی ‍گراد بالای صفر در روز گذشته، امروز پنجشنبه با ۹ درجه کاهش به ۲۶ درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد. دمای هوای شهرهای ساری، گلوگاه، نکا و میاندرود نیز امروز با هشت درجه کاهش به ۲۶ درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد.
مناطق کوهستانی مازندران نیز همانند شهرهای ساحلی طی این مدت شاهد کاهش محسو دما خواهند بود و بیشترین میزان کاهش دما مربوط به کلاردشت و سیاه بیشه است. دمای هوای کلاردشت از ۳۶ و سیاه بیشه از ۳۳ درجه ساتنی گراد بالای صفر در روز گذشته با ۱۳ درجه کاهش در روز جاری به ترتیب به ۲۳ و ۲۰ درجه سانتی گراد بالای صفر خواهد رسید. دمای هوای آلاشت و کجور نوشهر نیز امروز با ۱۲ درجه کاهش بین ۲۱ تا ۲۲ درجه سانتی گراد بالای صفر در نوسان خواهد بود.
هواشناسی مازندران پیش بینی نمود که تا قبل از ظهر فردا از شدت ناپایداری جوی استان کاسته و هفته آتی نیز جو پایدار همراه با افزایش نسبی دما در استان مستقر شود.
هواشناسی شرایط جوی امروز مازندران برمبنای تحلیل و بررسی آخرین نقشه های پیـش یابـی را غالبا ابری، در ارتفاعات گاهی مه آلود همراه با کاهش دما، وزش باد، بارندگی و احتمال رعد و برق با بیشینه دما در مناطق ساحلی و جلگه ای بین ۲۳ تا ۲۸ و در ارتفاعات نیز بین ۱۶ تا ۲۲ درجه سلسیوس پیش بینی کرده است.
آسمان مازندران در آخرین روز هفته یعنی فردا جمعه نیز نیمه ابری تا ابری با احتمال بارش پراکنده و وزش باد بتدریج با کاهش ابر پیش بینی شده است. دمای هوا نیز طی این مدت در مناطق ساحلی و جلگه ای بین ۲۵ تا ۳۰ و در ارتفاعات نیز بین ۱۶ تا ۲۴ درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد.
طبق پیش بینی هواشناسی، آسمان مازندران از روز شنبه تا سه شنبه هفته آتی صاف تا نیمه ابری و با افزایش تدریجی دما هم راه است. دمای هوا نیز در طول این مدت در مناطق ساحلی و جلگه ای بین ۲۸ تا ۳۴ و در ارتفاعات نیز بین ۲۱ تا ۲۸ درجه سانتیگراد بالای صفر پیش بینی می شود.
وضعیت دریای خزر نیز طی امروز و فردا مواج و طوفانی پیش بینی شده است.


منبع:

1401/06/24
12:33:35
5.0 / 5
325
تگهای خبر: دریا , ساحل , ساری , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg