شمال برگ ShomalBarg.ir
سرپرست آموزش و پرورش مازندران:

هیچ کلاس درسی در مازندران بدون معلم نخواهد بود

هیچ کلاس درسی در مازندران بدون معلم نخواهد بود

به گزارش شمال برگ، سرپرست اداره کل آموزش و پرورش مازندران با اظهار اینکه همه شرایط برای بازگشایی و حضور دانش آموزان در مدارس فراهم گشته است، اظهار داشت: هیچ کلاس درسی بدون معلم نخواهد بود.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایرنا، حسن کمالی روز پنجشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی مازندران با بیان اینکه همه بخش های جامعه مطالبه گری از آموزش و پرورش دارند و اصلاح امور در این بخش ضروری می باشد، اضافه کرد: همه نهادها باید به کمک آموزشی پرورش برای بازگشایی مدارس بیایند.
وی افزود: طرح مهر آموزش و پرورش برای باز گشایی مدارس با ۶ کارگروه همچون نیروی انسانی درحال انجام وظیفه است تا هیچ کلاسی بدون معلم نباشد.
سرپرست آموزش و پرورش مازندران خاطرنشان کرد: ساماندهی و نقل و انتقال معلمان برنامه جدی در آموزش و پرورش استان است و در واقع ساماندهی با عنایت به تقاضای جا به جایی از غرب استان به مرکز و شرق خیلی سخت و طاقت فرسا شده است.
وی توضیح داد: به رغم اینکه مصوبات دانشگاه فرهنگیان در ساماندهی پذیرفته شدگان شرایط را برای محل خدمت طبق استخدام نیروی انسانی مشخص کرده است، اما طبق آمار یکهزار و ۵۰۰ نفر از نیروهای انسانی که تعهد خدمت در غرب استان دارند، متقاضی انتقال به مرکز و شرق هستند، در حالیکه تقاضا و تعهد استخدام این افراد در غرب مازندران است ولی بعد از یک سال انجام وظیفه و بعضاً در همان ابتدا تقاضای انتقال به مرکز و شرق استان را دارند.
او اضافه کرد: البته درحال بررسی هستیم که چرا نیروی انسانی بومی در غرب استان حاضر به استخدام در این بخش نیستند و فرصت به افراد مرکز و شرق استان می رسد ولی این افراد بعد از قبولی تقاضای جا به جایی دارند.
کمالی اظهار داشت: تقاضای برگشت معلمان از مدارس غرب استان به مرکز معضل جدی آموزش و پرورش مازندران است.
وی برآورد ثبت نام دانش آموزان سال تحصیلی جدید در استان را ۵۳۵ هزار نفر عنوان نمود و افزود: تا کنون ۵۱۱ هزار نفر از دانش آموزان در سامانه ثبت نام کردند.
کمالی تعداد مدارس دولتی مازندران را چهار هزار و ۸۵۲ واحد و تعداد مدارس غیر انتفاعی را یکهزار و ۴۴۰ واحد اعلام نمود و اظهار داشت: ۱۰۳ هزار دانش آموز برابر با ۲۰ درصد دانش آموزان در مدارس غیر انتفاعی تحصیل می کنند.
وی اضافه کرد: باید از ظرفیت مردم برای پیشرفت مدارس در همه بخش ها بهره برد.
سرپرست آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: مشارکت اولیا در همه بخش ها برنامه ریزی شده است اما دریافت شهریه ممنوع می باشد.
وی اظهار داشت: آمادگی اجتماعی برای بازگشایی مدارس در استان در چارچوب پسا کرونایی نیاز است که برنامه های آن در حال انجام می باشد.
کمالی وضعیت ثبت نام و توزیع کتب درسی در مازندران را مطلوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: حدود ۲۰منیلیارد تومان برای تجهیز مدارس هم هزینه شده است.

1401/06/17
23:11:07
5.0 / 5
353
تگهای خبر: آموزش , دریا , ساری , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg