شمالبرگ ShomalBarg.ir
مدیر امور آبفای آستارا:

کیفیت و سلامت آب آشامیدنی آستارا تحت کنترل است

کیفیت و سلامت آب آشامیدنی آستارا تحت کنترل است

به گزارش شمال برگ، از گیلان مدیر امور آبفای آستارا ضمن اشاره به کشف و جمع آوری ۲۵۴ انشعاب غیرمجاز در سطح شهرستان اظهار داشت: نظارت بر کیفیت و سلامت آب آشامیدنی آستارا به صورت شبانه روزی انجام شده و تحت کنترل و مراقبت است.


محمدمهدی شیرزاد در گفت وگوی اختصاصی با ایسنا، ضمن اشاره به کیفیت خیلی خوب آب شهری و روستایی شهرستان آستارا و مراقبت کامل از آن با عنایت به مرزی بودن شهرستان اظهار نمود: آب آشامیدنی شهرستان آستارا یکی از بهترین آب های آشامیدنی کشور بوده و کیفیت آن به لحاظ بهداشتی مورد تایید است.
وی با اشاره به اینکه بخش آبفای شهرستان آستارا ۴۹ هزار و ۲۰۰ مشترک دارد اضافه کرد: مجموعه امور آبفای آستارا همواره برای تأمین آب آشامیدنی مردم تلاش شبانه روزی می کند و با اطمینان به مردم شهرستان مرزنشین آستارا اعلام می شود که آب مصرفی آنها کاملاًسالم بوده و هیچ نگرانی در رابطه با آب مصرفی این شهرستان وجود ندارد.
شیرزاد با تکیه بر این که آب و فاضلاب آستارا پر چالش است و تأمین، تولید و توزیع آن هم کار بسیار سختی بوده و احتیاج به همت وافر و مستمر دارد و ما همواره در تلاش هستیم اظهار داشت: جمعیت شهر آستارا در تعطیلات نوروزی و ایام تابستان بیشتر از سه برابر می شود و با افزایش جمعیت شناور، پیک مصرف آب در این شهرستان بالا رفته و این امر نیازمند همکاری و برنامه ریزی ویژه مردم در مصرف بهینه از آب شرب است.
مدیر امور آبفای شهرستان آستارا به پروژه های در دست اجرای آبفای این شهرستان اشاره نمود و اضافه کرد: در شهرستان آستارا اجرای پروژه های تأمین آب در سطح استان جایگاه ویژه ای دارد که با جذب اعتبارات لازم بموقع اجرایی و عملیاتی می شود.
وی با اشاره به اینکه ۱۴ پروژه در ارتباط با آب و فاضلاب در سطح شهرستان با اعتباری بالغ بر ۱۴۵ میلیارد تومان فعال می باشند اظهار نمود: قرارداد های بسیار قوی در حوزه شبکه گذاری آستارا انجام شده است و ما در حوزه فاضلاب شهر آستارا خبرهای خوبی را خواهیم شنید.
شیرزاد افزود: به سبب افزایش کمی و کیفی تصفیه خانه آب بهارستان اعتبار سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی به آن اختصاص پیدا کرده است.
وی ضمن اشاره به اختصاص ۱۱۷ میلیارد تومان به سبب تجهیز، تکمیل و راه اندازی تصفیه خانه بزرگ فاضلاب شهری آستارا اظهار داشت: فعالیت ها و اقدامات لازم در این حوزه شروع شده و آستارا بطور قطع با اتمام اقدامات عمرانی در این حوزه از شهرهای نمونه کشور در حوزه آب و فاضلاب خواهد بود.
مدیر امور آبفای آستارا با تکیه بر این که خوشبختانه تابحال فصل تابستان را بدون قطعی آب سپری کرده ایم و چالش آنچنانی نداشتیم تصریح کرد: به جهت اینکه شهرستان آستارا از حالت تنش و کم آبی خارج بشود تلاشهای زیادی کرده ایم و انتظار به حق مردم است که آب قطع نشود.
وی افزود: در شرایط سخت اقتصادی با کمترین هزینه آب سالم را بدون قطعی تقدیم مردم شهرستان مرزنشین آستارا کرده ایم.
شیرزاد ضمن اشاره به این که ما در آستارا و روستاهای آن حدودا ۱۲۰ کیلومتر شبکه فرسوده داریم اظهار نمود: به روز رسانی شبکه به صورت کامل نیاز است و تا زمان جذب اعتبارات باید با همین شبکه خدمات آب دهی را ادامه دهیم.
مدیر امور آبفای آستارا با اشاره به اینکه ۲۵۴ فقره انشعاب غیرمجاز را کشف و جمع آوری کردیم اضافه کرد: با این افراد مماشات نمی نماییم و برخوردهای قانونی و حقوقی لازم با آنها که از روی آگاهی و ناآگاهی هم بوده صورت خواهد گرفت.
وی از فعالیت ۲۴ هزار و ۹۵۰ دستگاه پمپ در شبکه و فعال توسط مردم در منازل شخصی آنها در سطح شهرستان اطلاع داد و اظهار داشت: مردم از مخازن خانگی استفاده نمایند.
شیرزاد با اشاره به اینکه آب شیرین کن و سد لاستیکی در آستارا پیگیری می شود خاطرنشان کرد: چون پدافند غیرعامل در حوزه آب نداریم، اجرای طرح آب شیرین کن و فعالیت سد لاستیکی ملاهادی در آستارا کمک ویژه ای به آب دهی به سطح شهرستان در آینده خواهد نمود.
منبع:

1401/05/24
09:08:21
5.0 / 5
204
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg