شمالبرگ ShomalBarg.ir
معاون امور آزمون های سازمان سنجش خبر داد

زمان برگزاری نخستین کنکور ۱۴۰۲ مشخص شد

زمان برگزاری نخستین کنکور ۱۴۰۲ مشخص شد

شمال برگ: معاون امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور با بیان این که نوبت اول کنکور 1402 در ایام 29 و 30 دی ماه 1401 برگزار می شود، اظهار داشت: ثبت نام برای این نوبت از آزمون در ایام 8 تا 14 آبان ماه سال جاری بوسیله سایت این سازمان صورت می گیرد.


به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، دکتر حسن مروتی در نشست خبری که به مناسبت اعلام نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۱ انجام شد به تشریح جزئیات برگزاری سه آزمون مهم سال ۱۴۰۲ پرداخت و اظهار داشت: برمبنای ابلاغیه رییس جمهور درباره اصلاحیه ساماندهی پذیرش دانشجو کنکور ۱۴۰۲ با تغییراتی برگزار می گردد که با اهمیت ترین تغییر، برگزاری آن در دو نوبت است در حقیقت پذیرش کنکور ۱۴۰۲ در مهر ماه این سال صورت می گیرد و این آزمون در دو نوبت که یکی از آن امسال و دیگری در سال آینده برگزار می شود.
وی در ادامه اشاره کرد: نوبت اول کنکور ۱۴۰۲ در ایام ۲۹ و ۳۰ دی ماه ۱۴۰۱ برگزار می گردد و ثبت نام برای این نوبت از آزمون در ایام ۸ تا ۱۴ آبان ماه ۱۴۰۱ انجام می گیرد.
معاون امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور اضافه کرد: نوبت اول کنکور ۱۴۰۲ به این صورت است که بامداد روز ۲۹ دی ماه آزمون گروه علوم تجربی، در پس از ظهر نیز آزمون گروه زبان های خارجی برگزار می شود، بامداد روز ۳۰ دی ماه نیز آزمون گروه علوم انسانی و گروه علوم ریاضی و در پس از ظهر آن روز آزمون گروه هنر برگزار می گردد.
مروتی اشاره کرد: نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲ در ایام ۱۴ و ۱۵ تیرماه ۱۴۰۲ برگزار می گردد و ثبت نام برای این نوبت از آزمون در ایام ۱۵ تا ۲۱ فروردین ماه ۱۴۰۲ انجام می شود.
به گفته معاون امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور، برنامه برگزاری نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲ به این صورت است که بامداد روز ۱۴ تیرماه آزمون گروههای علوم انسانی، علوم ریاضی و فنی و در بعدازظهر آن آزمون گروه هنر و بامداد روز ۱۵ تیرماه آزمون گروه علوم تجربی و در بعدازظهر آن آزمون گروه زبان های خارجی برگزار می شود.
وی همین طور به سومین تغییر کنکور سال آینده اشاره نمود و اضافه کرد: در کنکور سال آینده دروس عمومی وجود ندارد و نمرات این دروس از سوابق تحصیلی داوطلبان گرفتن می شود.
مروتی همین طور درباب تقویم برگزاری آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری سال ۱۴۰۲ نیز اضافه کرد: آزمون های ارشد و دکتری همزمان با هم در اسفندماه ۱۴۰۱ و آزمون دکتری تخصصی سال ۱۴۰۱ نیز بامداد روز پنجشنبه ۱۱ اسفندماه ۱۴۰۱ انجام می شود. همین طور آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ نیز در سه نیم روز عصر پنجشنبه ۱۱ اسفند و بامداد و عصر جمعه ۱۲ اسفند ۱۴۰۱ برگزار می گردد.
معاون امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور همین طور به تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور اشاره نمود و اضافه کرد: تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۱ به میزان ۴۰ درصد با تاثیر مثبت اعمال شد، اما در کنکور ۱۴۰۲ به میزان ۴۰ درصد با تاثیر قطعی، در کنکور ۱۴۰۳ به میزان ۵۰ درصد با تاثیر قطعی، در کنکور ۱۴۰۴ به میزان ۶۰ درصد با تاثیر قطعی با نمرات پایه های یازدهم و دوازدهم و در کنکور ۱۴۰۵ نیز به میزان ۶۰ درصد با تاثیر قطعی با نمرات پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم محاسبه می شود.1401/05/12
10:23:32
5.0 / 5
174
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg