شمال برگ ShomalBarg.ir
رئیس تبلیغات اسلامی بندرانزلی:

۷۰ مسجد در بندرانزلی پذیرای نمازگزاران است

۷۰ مسجد در بندرانزلی پذیرای نمازگزاران است

شمال برگ: از گیلان رییس تبلیغات اسلامی شهرستان بندرانزلی با اعلان اینکه هم اکنون 70 مسجد داریم که بیشتر مساجد پذیرای نمازگزاران برای اقامه نماز است، اظهار داشت: بیش از 80 درصد مساجد شهری امام جماعت دارند.


حجت الاسلام والمسلمین یونس علیپور در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: مساجد در کشور بهترین و یکی از با اهمیت ترین ظرفیت ها برای تربیت جوانان و نوجوانان با هدف و محوریت دین و فرهنگ دینی و اسلامی است.
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بندرانزلی اشاره کرد: با تلاش و اجرای برنامه های مفید از قبیل برنامه های فرهنگی، ورزشی و دینی می توان خیلی از نوجوانان و جوانان را به سمت مسجد و مسجدی شدن سوق داد و این ظرفیت ها در آینده اساسا می تواند در نظام مقدس جمهوری اسلامی مثمرثمر واقع شود.
ایشان سپس درباب مساجد شهرستان بندرانزلی اشاره کرد: مساجد شهری بیش از ۸۰ درصد امام جماعت دارند و در بیش از ۲۵ درصد مساجد روستایی نماز جماعت با حضور امام جماعت برگزار می گردد.
این کارشناس دینی اضافه کرد: تمام تلاش ما این است که این درصد توسط روحانیون و ظرفیت های داخلی و بیرون از استان بیشتر شود و هم اکنون ۷۰ مسجد داریم که بیشتر مساجد پذیرای نمازگزاران برای اقامه نماز است.
حجت الاسلام علیپور با اشاره به برنامه های اوقات فراغت تابستان اظهار داشت: این برنامه ها توسط ائمه جماعات مساجد، مسئولان موسسات قرآنی و خانه های قرآن همین طور هیئت های مذهبی فعال شامل کلاس های قرآنی، فرهنگی، نقاشی، مسابقات ورزشی و اردوهای یک روزه در فصل تابستان درحال برگزاری است.
وی همین طور درباب برنامه های قرآنی شهرستان عنوان کرد: در طول سال با همکاری نهادها و موسسات قرآنی بیش از ۱۰۰ محفل قرآنی و برنامه فرهنگی در مساجد و محافل خانگی برگزار شده است.
رییس تبلیغات اسلامی بندرانزلی درباب مبلغین و مبلغات بندر انزلی نیز تصریح کرد: تعداد مبلغین شهرستان ۵۲ نفر و تعداد مبلغات ۴۵ نفر است که بصورت مستمر در مناسبت های تبلیغی با این اداره همکاری دارند.
حجت الاسلام علیپور اشاره کرد: علاو بر آن در مناسبت های مختلف تبلیغی از وجود روحانیون اعزامی از حوزه علمیه قم در شهرستان برای تبلیغ دعوت به عمل می آید؛ ضمن این که دعوت از مبلغین برای محرم و صفر در دستور کار این اداره قرار دارد.
وی با اشاره به این که اکنون در بندرانزلی سه خانه عالم داریم که در آن روحانیون ساکن هستند و کار تبلیغی خودرا انجام می دهند، اظهار داشت: روستاهای لیجارکی، کپورچال همین طور آبکنار دارای خانه عالم هستند و پس مقرر است با برنامه ریزی و تامین بودجه این تعداد را بیشتر نماییم برای اینکه این شهرستان نیاز به حداقل پنج خانه عالم دارد.
رییس تبلیغات اسلامی بندرانزلی اشاره کرد: اگر مشکل اسکان مبلغین فراهم گردد این اداره اعلام آمادگی لازم را برای حضور ۱۵ نفر مبلغ جهادی جهت حضور از قم را در شهرستان دارد.
منبع:

1401/04/27
19:16:39
5.0 / 5
293
تگهای خبر: بندر انزلی , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg