شمال برگ ShomalBarg.ir

گزارش سفر وزیر بهداشت به مازندران، بهره برداری از 15 طرح درمانی

گزارش سفر وزیر بهداشت به مازندران، بهره برداری از 15 طرح درمانی

شمال برگ: وزیر بهداشت و درمان بعد از سفر به مازندران، با حضور در غرب این استان بر ضرورت تبدیل شدن غرب مازندران به قطب پزشكی این استان تاكید نمود. وی در این سفر از 15 طرح درمانی بهره برداری نمود.به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا ـ منطقه مازندران، سیدحسن قاضی زاده هاشمی عصر چهارشنبه در آیین افتتاح بیمارستان ۵۰ تختخوابه شهرستان عباس آباد با اشاره به اینكه غرب مازندران باید به قطب پزشكی این استان تبدیل گردد، اظهار نمود: تبدیل شدن غرب مازندران به قطب پزشكی این استان به صورت جدی در دستور كار قرار داد.وی با اشاره به اینكه هم اكنون بیمارستان ۵۰ تختخوابی شهرستان عباس آباد از نظر تجهیزات و نیروی انسانی تكمیل نیست كه باید صورت گیرد، خاطرنشان كرد: با عنایت به نزدیكی شهرها در مازندران نباید انتطار داشت كه در هر شهری همه خدمات درمانی عرضه شود چون كه علاوه بر هزینه بر بوده، امكان آن برای هیچ دولتی وجود ندارد.

وزیر بهداشت با تاكید بر تبدیل غرب مازندران، تصریح كرد: هم اكنون مردم این منطقه برای بعضی از مسایل درمانی به تهران، رشت و یا ساری سفر می كنند و با تولید این قطب پزشكی بخشی از خدمات پیچیده درمان در آن نسریع می گردد.

قاضی زاده با اشاره به ساخت بیمارستان فوق تخصصی نیمه كاره تنكابن، جانمایی آنرا دچار مشكل دانست و اظهار نمود: یكی از مكان هایی كه در سیل اخیر در معرض تهدید قرار گرفت، این پروژه بود كه هم اكنون تا تكمیل شدن بیمارستان تنكابن نباید انتظار داشت كه ببمارستان عباس آباد به صورت كامل خدمات درمانی عرضه كند و برای تكمیل بیمارستان تنكابن نیاز به تلاش جمعی داریم.

طرح تحول سلامت در مازندران دستاورد بزرگی بوده استمحمد اسلامی استاندار مازندران هم در این آئین اظهار نمود: طرح تحول سلامت در مازندران یك دستاورد بزرگ بوده است.وی با تاكید بر اینكه بیمارستان تنكابن در غرب مازندران به قطب پزشكی تبدیل می شود، تصریح كرد: چند بیمارستان در مازندران به وزارت بهداشت و درمان واگذار شد تا با راه اندازی فضای درمانی و قرار دادن در اختیار آنها، این مشكل برطرف شود.

وی خاطرنشان كرد: با عنایت به اینكه بخشی از تجهیزات بیمارستان تكمیل نیست باید امكانات تكمیلی به همراه نیروی انسانی لحاظ شود تا خدمات رسانی مناسب و كامل صورت گیرد.


افتتاح پروژه 50 تختخوابی عباس آباد با اعتباری بالغ بر 270 میلیارد ریال

سیدعباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشكی مازندران هم در آئین افنتاحیه بیمارستان ۵۰ تختخوابه آیت الله خامنه ای عباس آباد، خاطرنشان كرد: این پروژه از سال ۹۱ آغاز و با 2۷۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی و استانی به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به اینكه در جهت توسعه سرانه درمانی غرب مازندران به دنبال تولید شبكه تخصصی درمانی در غرب مازندران هستیم، تصریح كرد: این بیمارستان در زمینی به مساحت ۱۰ هزار مترمربع در ۵ هزار و ۸۰ مترمربع زیر بنا تولید شده و شامل آزمایشگاه، درمانگاه ها و بخش های تخصصی است و در آبان ماه نیروهای تخصصی در این بیمارستان شروع به كار خواهند كرد.

موسوی اظهار داشت: هم اكنون این بیمارستان به تكمیل تجهیزات فنی و نیرویی نیازمند است كه در دستور كار قرار دارد.لزوم راه اندازی مركز دیالیز در غرب مازندران

شمس الله شریعت نژاد نماینده مردم تنكابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی، هم در این آئین با اشاره به اینكه طرح تحول سلامت در تمام كشور اجرا شد و با همه كمبودها نتیجه مطلوبی داشت و باید ادامه دار باشد، اظهار نمود: غرب مازندران و شرق استان گیلان بسیار محروم است و هر چه می گذرد این محرومیت ملموس تر می گردد.

وی با اشاره به اینكه در حوزه درمان این بیماران در منطقه دچار مشكلات فراوانی هستند و به صورتی كه برای مداوای خود به شهرهای ساری رشت مرجع رجوع كنند، خاطرنشان كرد: برای رفع مشكلات در این منطقه، باید بیمارستان فوق تخصصی در تنكابن تولید شود.

نماینده مردم تنكابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه راه اندازی بخش دیالیز از نكات ضروری در این بمارستان و منطقه است، اضافه كرد: ۸۰ بیمار دیالیزی در تنكابن و عباس آباد حضور دارند كه باید برای درمان به شهرستان های همجوار رجوع كنند.

وی اظهار داشت: همینطور با عنایت به اینكه شهرستان عباس آباد و تنكابن میهمان پذیر هستند و بعضی از مسافران هم دچار بیماری كلیوی می شوند كه لزوم وجود دستگاه دیالیز در این مركز را دو چندان می كند.

نماینده مردم رامسر، تنكابن و عباس آباد، خاطرنشان كرد: مسیر عباس آباد به كلاردشت یك جاده استراتژیك به حساب می آید كه متاسفانه فاقد اورژانس و آمبولانس است و با عنایت به هجمه مسافر در این مسیر، دانشگاه علوم پزشكی باید در این مورد هم ورود كند.به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا مازندران در ادامه سفر وزیر بهداشت و درمان به مازندران، كلنگ راه اندازی بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی شهرستان نور به زمین زده شد.شروعی برای آخر یك انتظار 6 ساله

صفرعلی اسماعیلی نماینده مردم محمود آباد، نور و رویان در مجلس شورای اسلامی، اظهار نمود: مثلث خدمتی كه در نور بوجود آمده است حیات تازه ای به این شهرستان بخشید.

وی با اشاره به اینكه بعد از 6 سال آرزوی مردم در راه اندازی این بیمارستان برآورده شد، ابراز امیدواری كرد: با همدلی و اتحاد مشكلات برطرف می شود، خاطرنشان كرد: 3 درمانگاه در چمستان، لاویج و رویان در حال راه اندازی است كه تابحال ۴۰ درصد پیشرفت فیزیكی داشته و امیدواریم كه زودتر به بهره برداری برسد.

وی اظهار داشت: مجوز مركز اورژانس دریایی هم دریافت شده است و امیدواریم بزودی تجهیزات و نیروی انسانی برای این امر در نظر گرفته شود.

تعامل مردم و دولت دلگرم كننده است

محمد اسلامی استاندار مازندران هم در این آئین گلنگ اظهار نمود: بعضی از پروژه های متوقف شده در این شهرستان به سرانجام رسیده است و تعامل مردم و دستگاه های اجرایی در همه صحنه ها دلگرم كننده است.وی خاطرنشان كرد: امیدواریم بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی جایگزین، هر چه سریعتر به آخر برسد و جشن بهره برداری آنرا برگزار نماییم.

استاندار مازندران تصریح كرد: بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی جایگزین با 15 هزار و 600 مترمربع در ۴ طبقه، بخش های داخلی ۲۴ تختی، جراحی زنان و زایمان، كودكان بخش اعصاب و روان با ۱۴ تخت، نوزادان با ۶ تخت، آی سی یو با ۹ تخت، سی سی یو با ۹ تخت و پست سی سی یو با ۱۰ تخت، بخش ال دی ار با ۷ تخت، مجموعه تشخیصی، آزمایشگاه تشخیص طبی و تصویر برداری كلنگ زنی شد.

كلنگ زنی ها به افتتاح ختم می شود

قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت هم در این آئین اظهار نمود: این كلنگ زنی ها به همین امر محدود نمی گردد و امیدواریم افتتاح شود.وی خاطرنشان كرد: بخش اورژانس این بیمارستان با عنایت به توریست بودن منطقه باید مجهز و بزرگ دیده شود.

به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا مازندران، وزیر بهداشت و درمان در حاشیه حضور خود در مازندران از مناطق سیل زده و پل نوشهر هم بازدید به عمل آورد.1397/07/20
23:26:29
0.0 / 5
4723
تگهای خبر: خدمات , رامسر , رشت , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg