مدیرعامل آبفای گیلان عنوان كرد

آبیاری مزارع با آب شرب عامل افت فشار آب روستایی

آبیاری مزارع با آب شرب عامل افت فشار آب روستایی

شمال برگ: از گیلان مدیرعامل آب و فاضلاب گیلان با اشاره به افزایش افزایش مصرف آب آشامیدنی روستایی اظهار داشت: استفاده از آب آشامیدنی برای آبیاری مزارع یکی از دلیلهای افت فشار آب در روستاهاست.


مازیار علیپور در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت مصرف آب آشامیدنی در سطح روستاها و شهرهای استان گیلان، اظهار داشت: بر طبق آمار مصرف آب آشامیدنی در روستاهای گیلان ۱۵۰۰ لیتر بر ثانیه است.
وی میزان مصرف آب در سطح شهرهای استان را نیز ۳۹۰۰ لیتر بر ثانیه دانست و اضافه کرد: میزان مصرف آب شهری نسبت به سال قبل خیلی تغییری نکرده است، اما شاهد افزایش مصرف آب روستایی هستیم.
مدیرعامل آب و فاضلاب گیلان، یکی از دلیلهای افزایش مصرف آب در روستاها را استفاده در مزارع دانست و اشاره کرد: استفاده از آب آشامیدنی برای آبیاری مزارع یکی از دلیلهای افت فشار آب در روستاهاست.
علیپور افزود: برای تامین آب آشامیدنی علاوه بر این که از آب های سطحی و آب سد شهربیجار استفاده می نماییم، چاه هایی هم بصورت رزرو داریم تا هنگام کمبود و افت فشار، با راه اندازی این چاه ها جبران نماییم.
وی با اشاره به مدیریت سخت آب در روستاهای ییلاقی، اشاره کرد: منبع آب روستاهای ییلاقی وابسته به چشمه هاست و پس با کاهش آب چشمه مدیریت آب و جبران افت فشار سخت می شود در این جهت لازم است که مشترکین در مصرف آب صرفه جویی کنند.
منبع:

1401/04/08
23:24:39
5.0 / 5
176
تگهای خبر: آبیاری , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳