شمالبرگ ShomalBarg.ir

کشف بیش 1370 کیلوگرم انواع مواد مخدر در گیلان

کشف بیش 1370 کیلوگرم انواع مواد مخدر در گیلان

شمال برگ: از گیلان رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان گیلان با اعلان اینکه از شروع سالجاری تا حالا یک تن و 370 کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف و ضبط شده است، اظهار داشت: از خانواده ها انتظار داریم هوشیار باشند برای اینکه قلیان دروازه اعتیاد است و هر بار استفاده آن برابر 40 نخ سیگار است.


سرهنگ علی احمدپور امروز در نشست با خبرنگاران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۷ تیر و شهدای عرصه نظم و امنیت، اظهار نمود: پلیس مبارزه با مواد مخدر برمبنای اولویت های تدوین شده در فراجا اقداماتی را در زمینه اجتماعی، امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی در دستور کار قرار داده است.
وی با اعلان اینکه از شروع سالجاری تا حالا یک تن و ۳۷۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف و ضبط شده است، اضافه کرد: از شروع سال ۱۱ باند تهیه و توزیع در استان شناسایی و منهدم شده و همین طور بیش از ۷۰۰ نفر قاچاقچی، خرده فروش، نگهدارنده و توزیع کننده مواد دستگیر شده اند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان گیلان در زمینه مواد صنعتی، شیمیایی و توهم زا شاهد افزایش کشفیات هستیم، اظهار داشت: ۵۰ درصد در زمینه برخورد با قاچاقچیان شاهد افزایش اقدامات پلیسی بوده ایم.
سرهنگ احمدپور با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی دستگیری بانوان در زمینه اعتیاد و قاچاق مواد مخدر در استان، اظهار داشت: به تعداد مناطق جرم خیز و شهرستان های تابع بیش از ۹۰۰ مرحله طرح های ارتقای امنیت اجتماعی، طرح پاکسازی مناطق آلوده، طرح پاکسازی اطراف مناطق آموزشی و طرح معتادین متجاهر اجرا شده که در قالب اجرای این طرح ها ۹۷۰ کیلوگرم مواد مخدر کشف و همین طور ۳۰۰ نفر دستگیر شدند.
وی اشاره کرد: ظرفیت مرکز ترک اعتیاد ماده ۱۶ جوابگوی استان نیست، پس برنامه ریزی شده ظرفیت این مرکز از ۵۰ نفر به ۲۵۰ نفر افزایش یابد و این افزایش ظرفیت ادامه دارد تا کارهای بزرگی در زمینه بازآفرینی روحی و روانی بهبودیافتگان انجام شود؛ تا آن زمان که برای اشتغال و اقتصاد معتادین بهبودیافته کاری انجام نشود نمی توانیم چرخ اعتیاد را متوقف نماییم.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان بیان کرد: اگر در زمینه آموزشی خوب گام برداریم در زمینه کیفری نیاز نیست این همه هزینه نماییم، چنانچه در زمینه ماده ۱۶ افزایش ظرفیت داشته باشیم می توانیم چهره استان را در ضمن یک هفته عاری از اعتیاد نماییم، در حالی که حالا ظرفیت فعلی جمع آوری و نگهداری از معتادین کم است.
وی با اشاره به این که اعتیاد آشکار از سن ۲۳ سالگی نمایان می شود، اظهار داشت: با اهمیت ترین نگرانی ما کاهش سن اعتیاد است؛ از خانواده ها انتظار داریم هوشیار باشند برای اینکه قلیان دروازه اعتیاد است و هر بار استفاده آن برابر ۴۰ نخ سیگار است پس خانواده ها نباید نسبت به استعمال قلیان و سیگار فرزندان شان بی تفاوت باشند.
سرهنگ احمدپور اشاره کرد: پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در زمینه اقدامات عملیاتی، آموزشی و پیشگیری جزو استانهای پیشگام در کشور معرفی شده است.
وی با اشاره به افزایش گرایش بانوان به مصرف سیگار و قلیان، افزود: قرص های لاغری گلوریا و سیگارهای الکترونیکی که جدیدا ترویج شده آلوده به ماده مخدر شیشه است و فرد را گرفتار اعتیاد می کند، پس افراد باید هوشیار باشند و فریب تبلیغات کاذب را نخورد.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان از شهروندان خواست گزارش های خودرا در زمینه مواد مخدر به شماره تماس ۳۳۵۹۳۰۰۷ اطلاع دهند.
منبع:

1401/04/08
11:38:25
5.0 / 5
584
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg