دمای هوای مازندران به ۴۰ درجه رسید

دمای هوای مازندران به ۴۰ درجه رسید

داده های آماری از ایستگاه های هواشناسی مازندران نشان میدهد که دمای هوا امروز در بعضی مناطق این استان به 40 درجه سانتیگراد بالای صفر رسیده است.


به گزارش شمال برگ به نقل از خبرگزاری ایرنا، دادهای آماری از ایستگاه های هواشناسی نشان داده است که امروز دوشنبه دمای هوای گلوکاه با هشت درجه افزایش در مقایسه با روز گذشته به ۳۹.۴ درجه سانتی گراد بالای رسیده است که این میزان بیشترین دمای ثبت شده و گرم ترین نقطه در استان است.
پس از گلوگا، بیشترین میزان دمای هوای ثبت شده امروز در ارتباط با پل سفید و فرودگاه دشت نازی ساری است. دمای هوای این مناطق هم امروز در مقایسه با روز گذشته با چهار درجه افزایش به ۳۸.۵ درجه سانتی گراد بالای صفر رسیده است.
طبق این آمار، کلاردشت و بندرامیرآباد هم با ثبت دمای ۳۵ درجه سانتی گراد بالای صفر، امروز از دیگر مناطق گرم مازندران بود. دمای هوای شهر ساری امروز در گرم ترین ساعت به ۳۷.۲ درجه سانتی گراد بالای صفر رسید که این میزان در مقایسه با روز گذشته دو درجه افزایش داشته است.
طبق پیشبینی هواشناسی از فردا سه شنبه تا آخر هفته جاری شاهد کاهش چند درجه ای دمای و خنک تر شدن هوای استان خواهیم بود.
هواشناسی شرایط جوی امروز مازندران را برپایه تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیـش یابـی هواشناسـی صاف تا قسمتی ابری همراه با افزایش محسوس و قابل ملاحظه دما و وزش باد و در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات مرکزی و غربی با رشد ابر و رگبار و رعد و برق پراکنده با بیشینه دما در مناطق غربی استان بین ۲۹ تا ۳۴ و در مناطق مرکزی و شرقی هم بین ۳۴ تا ۳۹ درجه پیشبینی کرده است.
آسمان مازندران در روز سه شنبه صاف تا نیمه ابری با وزش باد نسبتاً شدید موقتی، کاهش شدت گرما، افزایش ابر و بخصوص در دامنه ها و ارتفاعات با رگبار و رعد و برق همراه می باشد. بیشینه دما در مناطق غربی استان بین ۲۴ تا ۲۷ و در مناطق مرکزی و شرقی هم بین ۲۷ تا ۳۲ درجه پیشبینی شده است.
هواشناسی، شرایط جوی مازندران از روز چهارشنبه تا آخر هفته جاری جمعه را هم صاف تا نیمه ابری گاهی با وزش باد و در ساعات بعدازظهر با افزایش ابر و در ارتفاعات نیمه غربی با احتمال رگبار و رعد و برق پراکنده با بیشینه دما در مناطق غربی استان بین ۲۴ تا ۲۸ و در مناطق مرکزی و شرقی هم بین ۲۸ تا ۳۳ درجه سلسیوس پیشبینی کرده است.
دریای خزر امروز موج کوتاه و باد ملایم دارد اما از فردا با افزایش موج همراه می باشد.

1401/03/17
11:57:12
5.0 / 5
211
تگهای خبر: دریا , ساری , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳