استاندار گیلان:

دولت قصد حذف یارانه را ندارد

دولت قصد حذف یارانه را ندارد

به گزارش شمال برگ از گیلان استاندار گیلان بر مقابله قاطعانه با سودجویان و برخورد قانونی با افزایش قیمت کالاهای مورد نیاز مردم توسط بازرسان و مسؤلان دستگاه های مربوطه اصرار کرد و اظهار داشت: دولت قصد حذف یارانه را ندارد.


اسدالله عباسی در حاشیه رزمایش سراسری نظارت بر بازار استان گیلان، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دولت درحال مردمی کردن اقتصاد است و تلاش می کند یارانه هایی که سالهای قبل به جیب دلالان و سودجویان رفته را به مردم بازگرداند.
وی با اعلان اینکه تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به اقتصاد کشور لطمه می زند، اضافه کرد: دولت قصد حذف یارانه را ندارد و لازم است میزان یارانه اختصاصی به کالاها و خدمات بصورت مستقیم به مردم پرداخت گردد تا خود بر این بخش نظارت کنند.
عباسی بر ضرورت سختگیری و نظارت بیشتر بر بازار و نیز جلوگیری از سوءاستفاده سودجویان اصرار کرد و اظهار داشت: در موضوع آرد و نان، معتقدم به افزایش کیفیت نان و البته جلوگیری از قاچاق آرد هستیم و برای ساماندهی در این بخش، مردم هم نقش موثری دارند.
نماینده عالی دولت در گیلان با بیان این که افزایش قیمتی درباب نان سنتی نخواهیم داشت، افزود: قیمت ها در این بخش تحت کنترل است و به زودی با توزیع کالابرگ الکترونیک، یارانه نان به درستی پرداخت می شود.
وی تصریح کرد: کالاهای اساسی به اندازه کافی در انبارها موجود است و جای نگرانی وجود ندارد.
عباسی، با تاکید بر این که هیچ صنفی مجاز نیست قیمت کالای خودرا افزایش دهد، به فعالیت ۲۰۰ تیم نظارتی در استان و بررسی روند تولید تا عرضه در بازار اشاره و افزود: این تیم ها باید گزارش خودرا بصورت روزانه ثبت کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخطی از قانون با جدیت به اعمال قانون بپردازند.
وی با تاکید بر این که مسئولان باید قاطعانه پای کار باشند تا برنامه های دولت برای کاهش فاصله اجتماعی و جراحی اقتصادی با حمایت مردم به خوبی اجرائی شود، اضافه کرد: این مهم آبروی مسئولان نظام جمهوری اسلامی است.
استاندار گیلان همین طور با حضور در مرکز پیشخوان پاسخگویی(۱۲۴) بصورت برخط پاسخگوی تعدادی از تماسهای مردمی بود.
در ادامه این بازدید با حضور نماینده عالی دولت در استان همزمان با سراسر کشور طرح نظارت و بازرسی زنجیره تولید تا مصرف گیلان با هدف نظارت هوشمند در بازار و اطمینان قسمتی از وجود کالاهای پرمصرف و جلوگیری از هرگونه و سو استفاده احتمالی در زنجیره تولید تا مصرف شروع شد و تا اختتام هفته نیز ادامه دارد.
در این طرح ۲۰۰ بازرس در نقاط مختلف استان، روند تولید، توزیع و مصرف را بررسی می کنند.
عباسی همین طور با حضور در اتاق اصناف گیلان ضمن بررسی روند فعالیت ها بر لزوم نظارت جدی بر قیمت کالا توسط اتحادیه ها اصرار کرد.
استاندار گیلان در ادامه بعد از بازدید از چند فروشگاه عرضه کالاهای اساسی در رشت طی گفت وگویی با خبرنگاران با اعلان اینکه روغن خام و نیز فرآوری شده موجود است، اظهار داشت: کارخانه های تولید روغن نیز در رشت و صومعه سرا درحال فعالیت هستند و کمبودی نداریم.
وی با توجه وجود مایحتاج مورد نیاز در انبارها، از مردم خواست تا ضمن اعتماد به دولت صادق الوعد به اندازه نیاز خود نسبت به خرید اقدام نمایند و اضافه کرد: مشکلی درباب تامین روغن، شکر، آرد، برنج و دیگر کالاهای مورد نیاز وجود ندارد ضمن آنکه کالاها تاریخ مصرف دارند و انتظار می رود مردم متناسب با نیاز خود اقلام را خریداری کنند.
منبع:

1401/02/21
20:07:19
5.0 / 5
177
تگهای خبر: اقتصادی , تولید , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱