مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی گیلان خبر داد

احیای ۳۰۰ واحد راکد صنعتی در گیلان

احیای ۳۰۰ واحد راکد صنعتی در گیلان

شمال برگ: از گیلان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان اظهار داشت: در حدود ۷۰۰ واحد صنایع و بنگاه های اقتصادی راکد و تعطیل در سطح استان گیلان وجود دارد که بالغ بر ۳۰۰ واحد قابل احیا هستند.


سیاوش آقاجانی در جمع خبرنگاران اظهار نمود: طبق اعلام نظر کارشناسان در حدود ۷۰۰ واحد صنایع و بنگاه های اقتصادی راکد و تعطیل در سطح استان گیلان وجود دارد که بالغ بر ۳۰۰ واحد قابل احیا هستند و واحدهای دیگر واگذار شده و یا دستگاههای آنها قابل احیا نیستند.
وی ضمن اشاره به این که به صورت جدی به دنبال احیای این ۳۰۰ واحد هستیم، اضافه کرد: از این تعداد ۱۰۰ واحد توسط بانکها تملیک شدند و با عنایت به پیگیری نمایندگان دولت در استان به دنبال این هستیم تا این واحدها تعیین تکلیف شده و از ظرفیت تولید و اشتغال آنها بتوانیم استفاده نماییم.
آقاجانی با تکیه بر این که نگاه مسئولین استان در حوزه اشتغال و احیای صنایع راکد مثبت است، اظهار داشت: به صورت جدی در جلسات رفع موانع تولید و جلسات مرتبط به دنبال استفاده از ظرفیت های موجود و بازگشت صنایع راکد به چرخه تولید و اشتغال هستیم.
وی ضمن اشاره به پرداخت ۳۶۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونا به صنایع و بنگاه های مختلف که در دوران کرونا گرفتار صدمه شده بودند، خاطرنشان کرد: در حوزه پشتیبانی از صنایع صدمه دیده از کرونا در کشور حائز رتبه اول شدیم و با عنایت به این که هم اکنون از اثر سوء کرونا خارج شدیم برنامه ویژه ای در دستور کار نیست ولی اگر صنایعی وجود داشته باشد که شرایط بدی دارند می توانند مراجعه نموده و در صورت لزوم مورد حمایت قرار بگیرند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با تکیه بر توجه به دانش بنیان بودن در حوزه صنایع استان اظهار داشت: در کمیته ای که بدین منظور در استان شکل گرفته که دبیر آن پارک علم و فناوری است امیدواریم بتوانیم به صورت ویژه اشتغال مبتنی بر دانش بنیان بودن را در شهرستان های مختلف گیلان دنبال نماییم.
منبع:

1401/02/16
12:19:09
5.0 / 5
188
تگهای خبر: اقتصادی , تولید , صنایع , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲