شمال برگ ShomalBarg.ir

کاهش فروش کیک و شیرینی در قنادی های رشت

کاهش فروش کیک و شیرینی در قنادی های رشت

به گزارش شمال برگ از گیلان رئیس اتحادیه قنادان شهرستان رشت اظهار داشت: کاهش قدرت خرید مردم باعث شده است که شاهد کاهش فروش کیک و شیرینی در قنادی های رشت باشیم.


یحیی جدی در گفت و گو با ایسنا درباب گرانی شکر و مشکلاتی که برای قنادان باتوجه به افزایش هزینه تولید کیک و شیرینی به وجود آمده است، اظهار نمود: مشکل قنادان فقط شکر نیست گرانی و کمبود روغن بیش از شکر موجبات رنج قنادان را پدید آورده است.
وی اضافه کرد: مکاتباتی برای حل مشکل روغن قنادان شهرستان انجام شده و تا وضعیت بازار کیک و شیرینی از شرایط فعلی بدتر نشده باید برای تامین روغن قنادان تدابیری اندیشیده شود.
جدی افزود: توان خرید مردم کم شده است و از سال قبل تا حالا شاهد کاهش فروش کیک و شیرینی در قنادی های رشت هستیم.
وی اشاره کرد: از آنجاییکه کیک و شیرینی از اقلام اساسی سبد خانوار مردم نیست و در اولویت های بعدی قرار دارد، تعداد مشتریان قنادان ما نیز کاهش شایان توجهی دارد.
احتمال بیکار شدن تعدادی از کارگران قنادی های رشت
رییس اتحادیه قنادان شهرستان رشت با اعلان اینکه بیش از ۲۷۰ واحد صنفی عضو اتحادیه قنادان شهرستان رشت هستند، اشاره کرد: اگر وضعیت تامین روغن قنادان به همین منوال ادامه پیدا کند، شاهد بیکار شدن کارگران قنادی های رشت خواهیم بود.
وی بیان کرد: ادامه کار و فعالیت برای تعدادی از واحدهای صنفی قنادی دیگر صرفه اقتصادی ندارد و پیش بینی می شود شب عید امسال هم فروش چندان مطلوبی نداشته باشند.
جدی اظهار داشت: تعدادی از قنادی های رشت استیجاری هستند و باتوجه به کاهش فروش کیک و شیرینی و کمبود و گرانی روغن و شکر حتی قادر به پرداخت اجاره مغازه خود نیز نیستند و نیاز به کمک جدی در این بخش وجود دارد.
منبع:

1400/10/28
16:10:49
5.0 / 5
351
تگهای خبر: اجاره , اقتصادی , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
شمال برگ shomalbarg