معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

ثبت نام مجردها در نهضت ملی مسکن از ساعت 12 امروز

ثبت نام مجردها در نهضت ملی مسکن از ساعت 12 امروز

به گزارش شمال برگ معاون وزیر راه و شهرسازی از ثبت نام مردان مجرد بالای 23 سال در طرح نهضت ملی مسکن از ساعت 12 امروز آگاهی داد و اظهار داشت: امکان نام نویسی تمامی اقشار در 660 شهر دیگر نیز فراهم گشته است.


محمود محمودزاده در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: پیرو مصوبه شورای عالی مسکن و بررسی های حقوقی وزارت راه و شهرسازی درباب ورود افراد مجرد در طرح جهش تولید و تامین مسکن از ساعت ۱۲ امروز ۲۰ دی ماه ۱۴۰۰ ثبت نام از مردان مجرد بالای ۲۳ سال در سامانه این طرح به آدرس saman.mrud.ir شروع می شود و به مدت یک ماه تا ۲۰ بهمن ادامه خواهد داشت.
وی ادامه داد: این طرح فقط شامل آقایان مجرد بالای ۲۳ سال می شود و حداقل سن مجاز برای خانم های خودسرپرست طبق قانون ۳۵ سال است.
معاون وزیر راه و شهرسازی همین طور از بازگشایی ۶۶۰ شهر دیگر برای ثبت نام تمامی اقشار شامل متاهل و مجرد در این مرحله آگاهی داد و اظهار داشت: بدین ترتیب از امروز در تمامی شهرهای کشور ثبت نام برای واحدها طرح نهضت ملی مسکن صورت می گیرد.
محمودزاده اشاره کرد: در مرحله اول ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن که از ۱۹ فروردین ماه شروع شد در ۴۶۰ شهر بازگشایی صورت گرفت که در ادامه به ۷۲۰ شهر افزوده شد. متقاضیان در این شهرها از زمان شروع فراخوان تا دو ماه فرصت نام نویسی داشتند که این مهلت برای ۴۶۰ شهر اولیه به انتها رسیده است.
وی اشاره کرد: هم اکنون نیز با تامین زمین در ۶۶۰ شهر امکان ثبت نام در طرح جهش تولید و تامین مسکن (نهضت ملی مسکن) فراهم شده و بدین ترتیب در تمامی شهرهای کشور نام نویسی انجام می شود.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه هدف از ایجاد امکان برای ثبت نام مجردها در نهضت ملی مسکن، تشویق به ازدواج آنها است اظهار داشت: کسانی که می خواهند ازدواج کنند اما مشکل تامین مسکن دارند، دولت این فضا را برایشان فراهم می آورد تا خانه دار شوند.
محمودزاده با تاکید بر این که مردان مجرد در زمان تحویل واحدها باید متاهل شده باشند اظهار داشت: افرادی که نام نویسی می کنند اگر تا زمان تحویل واحد ازدواج نکرده باشند طبیعی است که نمی توانند از مزایا و خدمات دولتی این طرح استفاده کنند. بدین سبب افراد واجد شرایط دیگری در اولویت دریافت واحد مذکور قرار می گیرند. اما اگر متقاضی برای آن واحد وجود نداشت، با قیمت روز به ثبت نام کننده ی اولیه واگذار می شود.
وی اظهار داشت: در زمان شروع نام نویسی افراد مجرد، شیوه نامه ثبت نام را با جزییات کامل در سایت قرار می دهیم. در این شیوه نامه بطور دقیق، شرایط و موضوعات مختلف ثبت نام توضیح داده شده است.
منبع:

1400/10/20
13:12:45
5.0 / 5
253
تگهای خبر: تولید , خدمات , دریا , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳