شمال برگ ShomalBarg.ir
معاون وزیر بهداشت:

جوانی جمعیت باید با بینش عمیق و بصیرت همراه باشد

جوانی جمعیت باید با بینش عمیق و بصیرت همراه باشد

به گزارش شمال برگ از گیلان معاون بهداشت وزارت بهداشت، با اشاره به نقش همه دستگاهها در قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت، اضافه کرد: مساله جوانی جمعیت باید با بینش عمیق و بصیرت همراه باشد تا به نتیجه درست برسد.


دکتر کمال حیدری در نشست توجیهی اجرای قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت که در دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان برگزار شد، اظهار نمود: با اتکا به منویات مقام معظم رهبری، مسئله جوانی جمعیت باید با بینش عمیق و بصیرت همراه باشد تا به نتیجه درست برسد.
وی با اشاره به نقش همه دستگاهها در قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت، اضافه کرد: مسئله جمعیت باید از حالت شعاری خارج شده و بعنوان یک اولویت برای همه دستگاهها قرار گیرد.
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با اشاره به مولفه های قانون جوانی جمعیت، اشاره کرد: تحقق اهداف قانون جوانی جمعیت، تنها مختص به وزارت بهداشت نیست، بلکه باید همه دستگاهها به وظایف و مسئولیت های خود در این عرصه عمل کنند.
حیدری افزود: مطمئنا در وزارت بهداشت هم عزم جدی برای تحقق اهداف قانون جوانی جمعیت وجود دارد، اما رسیدن به جایگاه مقتدر کشور با اجرای قانون فوق، نیازمند یک عزم ملی در سطح همه استانها است.
وی با اعلان اینکه فرهنگ سازی و آموزش در زمینه تشکیل و حفظ کیان خانواده از اهمیت ویژه ای در تحقق اهداف قانون جوانی جمعیت برخوردار است، تصریح کرد: اقتدار ملی باتوجه به موضوع جوانی جمعیت رقم می خورد و دراین زمینه باید بتوانیم این مباحث را بصورت بالنده و اقناعی در جامعه مطرح نماییم.
معاون وزیر بهداشت، وضعیت جمعیتی گیلان را بحرانی تر از سایر استانها دانست و متذکر شد: مسئله جمعیت کاملا فرهنگی بوده و افراد باید نسبت به فرزندآوری تشویق شوند پس کمتر از یک دهه وقت داریم که مشکل کمبود جمعیت را حل نماییم و گفتمان قالب در استان و کشور باید جمعیت و فرزندآوری باشد.
حیدری، به کسب موفقیت دانشگاه علوم پزشکی گیلان در اجرای پوشش واکسیناسیون کووید ۱۹ اشاره و عنوان کرد: تحقق پوشش بالای واکسیناسیون کووید ۱۹ در استان گیلان موجب افتخار وزارت بهداشت بوده که این مهم نشان دهنده ی قابلیت و توانمندی مدیران و کارکنان زیرمجموعه این دانشگاه است.
وی در انتهای سخنان خود با ابراز خرسندی از پتانسیل های موجود در دانشگاه بیان کرد: وجود چنین توانمندی هایی در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی گیلان تواند در زمینه مباحث جوانی جمعیت هم مطمئنا جلوه کند.




منبع:

1400/10/12
22:56:26
5.0 / 5
366
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
شمال برگ shomalbarg