شمالبرگ ShomalBarg.ir
استاندار گیلان عنوان كرد

تولید محتوای فرهنگی متناسب با نیاز جامعه در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

تولید محتوای فرهنگی متناسب با نیاز جامعه در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

به گزارش شمال برگ از گیلان استاندار گیلان تصریح کرد: تولید محتوای فرهنگی متناسب با نیاز جامعه در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با همکاری همه دستگاه ها صورت گیرد.


اسدالله عباسی در نشست مشترک کارگروه حفظ و نشر آثار دفاع مقدس و شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گیلان، با گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی و مدافع حرم اظهار نمود: سردار شهید قاسم سلیمانی، اسوه اخلاق و تفکر انقلابی بود که با شهادت خود در اذهان مردم ایران و جهان ماندگار شد.
وی با اشاره به اینکه سیره عملی و اخلاقی سردار سلیمانی باید به جامعه معرفی شود، اظهار داشت: امروز سردار سلیمانی نه تنها چهره ای ملی، بلکه چهره ای بین المللی و نماد مقاومت جهان اسلام است.
استاندار گیلان، شهادت سردار سلیمانی را در اوج تحریم های دشمنان ضد کشور و مقاومت ایران اسلامی در مقابل این ظلم را جانانه دانست و اضافه کرد: بعد از شهادت این سرباز انقلابی، جهانیان به حقانیت اسلام در ایران پی بردند و پیام بیداری اسلامی بیشتر از پیش در دنیا منتشر شد.
عباسی، میرزاکوچک جنگلی را هم اسطوره گیلان در مقاومت خواند و تصریح کرد که مطالعات تاریخی برای معرفی او، به شایستگی انجام و با استخراج مطالب صحیح از نوشتارهای موجود، در مورد سردارجنگل به تمامی اقشار جامعه بخصوص نسل جوان گام های جدی برداشته شود.
وی تصریح کرد: گیلان در همه ادوار تاریخ همواره در بحث مقاومت و نبرد ضد باطل، پیشگام و دنباله رو اندیشه ناب تشیع بوده است.
نماینده عالی دولت در گیلان، شهید انصاری تنها استاندار شهید کشور را الگویی راستین از مدیریت در تراز انقلاب خواند و اظهار داشت: باید از باورها و ارزش های این افراد، درس گرفت و در جهت حفظ و معرفی آن کوشش کرد.
وی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را نیازمند تولید محتوا در همه بسترها همچون فضای مجازی خواند و ضمن اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص مهندسی فرهنگی، اظهار داشت: تولیدات در این بخش باید متناسب با نیاز جامعه و با مشارکت همه دستگاه های اجرایی باشد.
عباسی، ضمن اشاره به افزایش اعتبارات در رابطه با امور فرهنگی در بودجه سال آینده، اظهار داشت: آنچه اهمیت دارد، این که نباید همه اقدامات و برنامه ریزی ها به مساله بودجه گره زده شود.
وی ضمن اشاره به تشییع شهدای گمنام در چند نقطه از گیلان همزمان با ایام فاطمیه و سالگرد سردار شهید قاسم سلیمانی، بر ضرورت همکاری تمامی نهادها برای اجرای هرچه بهتر مراسم تصریح کرد.
منبع:

1400/10/05
20:42:21
5.0 / 5
746
تگهای خبر: تولید , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg