شمال برگ ShomalBarg.ir
یك مسئول خبر داد:

بیمه مکمل روستاییان در دستور کار قراردارد

بیمه مکمل روستاییان در دستور کار قراردارد

به گزارش شمال برگ مازندران مدیر کل بیمه سلامت مازندران از اختتام نسخه نویسی کاغذی از شروع دی ماه آگاهی داد و اظهار داشت: بیمه مکمل روستاییان برای مساعدت با آنها نیز در دستور کار قراردارد.محمدرضا میرزایی در نشست با خبرنگاران که روز سه شنبه در اداره کل بیمه سلامت استان انجام شد با اشاره به اجرای قطعی نسخه نویسی الکترونیکی در مازندران از شروع دی ماه، اظهار نمود: هم اکنون ۷۵ درصد از نسخه ها الکترونیکی است و از فردا ۲۵ درصد که نسخه کاغذی هست پذیرش نمی شوند.

وی اظهار داشت: از علوم پزشکی های مازندران و بابل انتظار داریم که این مهم را در دستور کار قرار دهند و تمامی پزشکان موظف به اجرا باشند تا برای مردم مشکلی پیش نیاید.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران با اشاره به تعداد ۱۱۰۰ نفر پزشک خانواده در استان اظهار نمود: ۶۲۰ پزشک شهری بیشترین نسخه الکترونیکی انجام می دهند.

میرزایی اظهار داشت: نسخه نویسی با وجود اجرای پزشک خانواده وضعیت مطلوب ندارد و تا آذرماه ۳۲ درصد نسخه ها الکترونیکی و مابقی کاغذی نوشته می شد.

وی با تاکید بر این که مردم درمان سطح ۱ را بوسیله پزشک خانواده انجام دهند اشاره کرد: سازوکار الترونیکی شدن برقرار است و پرداخت ما نیز به پزشکان بروز است
و اگر پزشکان در آموزش مشکلی دارند مرتفع خواهد شد.

مدیر کل بیمه سلامت مازندران با اشاره موانع تسریع اجرای کامل نسخه نویسی الکترونیکی اظهار داشت: گروهی از پزشکان که افزایش سن دارند برایشان دشوار است و دلیل دیگر اموزش ندیدن آنهاست.

میرزایی اضافه کرد: در سطح تخصصی ۶۰۰ مورد داروخانه طرف قرارداد با بیمه سلامت است و ۱.۵ میلیون از جمعیت مازندران تحت پوشش بیمه سلامت هستند که ازین تعداد ۹۰ هزارنفر روستایی هستند که هزینه ی برای بیمه پرداخت نمی کنند و رایگان بیمه هستند.

وی افزود: بیمارستان ها دولتی دیر وارد نسخه نویسی الکترونیکی شدند و علوم پزشکی بوسیله یا در سامانه بیمع سلامت یا ساکانه ای که خود دارند.

مدیر کل بیمه سلامت مازندران با درخواست از پزشکان و متخصصان اظهار داشت: از تمامی همکاران متخصص و فوق تخصص که با ما قرارداد ندارند مبادرت به همکاری کنند و تعهد پرداخت یک هفته ای را انجام می دهیم.

میرزایی در سفارش ای به مردم نیز اظهار داشت: اگر نسخه ها الکترونیکی نباشد پرداخت داروها ازاد خواهد بود و در این راستا مردم برای درمان ابتدا پزشک خانواده و سپس پزشکان تحت قرارداد ما بروند؛ ویزیت پزشک خانواده ۶ هزار تومن بوده و مردم فقط ۵ درصد هزینه های بیمه در بیمارستان ها را پرداخت می کنند.

وی سالانه سازمان بیمه سلامت ۱۰ هزار میلیارد تومان برای بسته درمانی روستاییان هزینه می کند و این هزینه در استان مازندران ۴۰۰ میلیارد تومان است.

مدیر کل بیمه سلامت مازندران با اشاره به چالش های موجود در تحقق ۱۰۰ درصدی نسخه نویسی الکترونیکی اظهار نمود: عدم هماهنگی در استان در اجرای نسخه الکترونیکی و قطعی برق و اینترنت از چالش هاست و ایجاد سیستم پشتیبان و ارائه خدمات افلاین در دستور کار قرار دارد.

میرزایی اشاره کرد: دانشگاه ها باید به سمت تکامل نسخه ها بروند وهرکس دفترچه بیمه ندارد از بیمه رایگان سلامت می تواند استفاده نماید وبیمه مکمل روستاییان برای مساعدت با انها نیز در دستور کار قراردارد و در این راستا بیمه اتیه سازان که زیر نظر بیمه سلامت است برای ۹۰۰ هزار نفری که تحت پوشش هستند با پرداخت ۱۲۰ هزارتومان در سال خدمات بیمارستانی رایگان ارائه می کند.

منبع:

1400/09/30
22:33:54
5.0 / 5
491
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg