شمالبرگ ShomalBarg.ir
رئیس اداره منابع طبیعی آستارا خبر داد

رفع تصرف بیشتر از یک هکتاری اراضی ملی آستارا

رفع تصرف بیشتر از یک هکتاری اراضی ملی آستارا

به گزارش شمال برگ از گیلان رئیس اداره منابع طبیعی آستارا، ضمن اشاره به رفع تصرف ۱۳۸۰۰ مترمربعی از اراضی ملی، اظهار داشت: هفت متخلف به مراجع قضایی معرفی گشتند.


تورج سفرکار در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: ماموران یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آستارا بیشتر از ۱۸۰۰ مترمربع از اراضی ملی را از دو متخلف در قریه بسکماچول از توابع شهرستان آستارا پس گرفتند.
وی اضافه کرد: متخلفان این عرصه ها را با سیم خاردار، فنس و پرچین محصور کرده بودند که برپایه تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع کشور و احکام قضایی، همه آثار تصرف جمع آوری و به منابع طبیعی بازگردانده شد.
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا، ارزش ریالی کل عرصه های رفع تصرف شده را حدود یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برآورد کرد.
سفرکار، ضمن اشاره به رفع تصرف ۱۲ هزار مترمربعی از اراضی ملی در شهرستان آستارا، تصریح کرد: پنج متخلف این اراضی ملی با ارزش بیشتر از شش میلیارد تومان را با سیم خاردار، فنس و پرچین محصور کرده بودند.
وی همینطور از کشف و ضبط خودروی حامل شش گونی ذغال غیرمجاز توسط ماموران منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا با همکاری نیروی انتظامی شهرستان اطلاع داد و ضمن اشاره به معرفی متخلفان به مرجع قضایی، خاطرنشان کرد: با جدیت به دنبال مجازات متخلفان هستیم و قانون در برخورد با این متخلفین از هیچ مجازاتی دریغ نخواهد کرد.
سفرکار، با اشاره به اینکه وسعت اراضی ملی آستارا حدود ۴۰ هزار هکتار و جنگل های این شهرستان جزو جنگل های هیرکانی استان گیلان است تصریح کرد: حفاظت از انفال و منابع ملی در قانون اساسی وظیفه ای عمومی تعریف شده و همگان باید در صیانت از طبیعت کوشا باشیم.
منبع:

1400/09/26
19:28:28
5.0 / 5
569
تگهای خبر: آستارا , حفاظ , خودرو , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg