شمالبرگ ShomalBarg.ir
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان خبر داد

کشف و ضبط 3 محموله قاچاق از گونه های جنگلی در آستانه اشرفیه

کشف و ضبط 3 محموله قاچاق از گونه های جنگلی در آستانه اشرفیه

شمال برگ: از گیلان رییس اداره منابع طبیعی آستانه اشرفیه، از توقیف دو دستگاه خودروی نیسان حامل چوب آلات قاچاق جنگلی و یک دستگاه تراکتور حامل چوب آلات بدون مجوز جنگلی آگاهی داد.


مهرداد کهنسال در گفت وگو با ایسنا، از کشف چوب آلات جنگلی قاچاق اطلاع داد و اظهار نمود: در اجرای دستورالعمل تشدید اقدامات حفاظتی، یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آستانه اشرفیه، دو دستگاه خودروی نیسان حامل چوب آلات قاچاق جنگلی و یک دستگاه تراکتور حامل چوب آلات غیرمجاز جنگلی را توقیف نمود.
وی ضمن اشاره به این که چوب آلات بازداشتی از گونه توسکا و سفیدپلت است، اضافه کرد: پرونده تخلف برای متخلفین تنظیم و خودرو های حامل چوب آلات قاچاق با هماهنگی مقام قضایی به پارکینگ منتقل شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزدای شهرستان آستانه اشرفیه، با اشاره به اینکه با تلاش ماموران حفاظتی این اداره یک محموله چوب آلات غیر مجاز جنگلی هم کشف و ضبط شده است، اظهار داشت: ماموران حفاظتی این اداره طی گشت زنی و مراقبت شبانه روزی از محورها و خطوط مواصلاتی شهرستان آستانه اشرفیه تعداد ۱۱۰ اصله فراورده چوبی جنگلی غیر مجاز به حجم ۹.۶۸ مترمکعب را در این شهرستان کشف و ضبط و متخلفین را با تشکیل پرونده به محاکم قضایی معرفی کردند.
کهنسال، شهرستان آستانه اشرفیه را دارای ۱۱ هزار هکتار جنگل و اراضی ساحلی، ۹۸۰ هکتار استخر مشجر و ۶۰۰ هکتار اراضی موات دانست و تصریح کرد: بهره برداری چوب آلات جنگلی در محدوده اراضی مردم(مستثنیات) دارای قوانین و دستورالعمل های خاصی است که مالکین می بایست مجوزهای لازم را از ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ها دریافت کنند.
او همینطور از کشف و ضبط چوب آلات قاچاق از گونه های جنگلی غیرمجاز همچون سفیدپلت، توسکا، گردو و اوجا اطلاع داد و خاطرنشان کرد: ارزش مجموع محموله چوب قاچاق مکشوفه حدود پنج میلیون تومان است.
منبع:

1400/09/18
12:25:10
5.0 / 5
641
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg