معاون علوم پزشكی گیلان:

مردم باردیگر دورهمی ها را قطع کنند

مردم باردیگر دورهمی ها را قطع کنند

از گیلان معاون علوم پزشکی گیلان، از مردم خواست در برگزاری دورهمی ها تجدیدنظر کنند و باردیگر طی هفته های پیش رو دورهمی ها را قطع کنند تا از بروز موج بعدی با سویه جدید جلوگیری نماییم.


دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با ایسنا، ویروس امیکرون را هنوز ناشناخته دانست و اظهار نمود: میزان خطرناک بودن این سویه در دنیا شناسایی نشده و باید حدود چهار تا پنج هفته بگذرد تا میزان عوارض و مرگ و میر آنرا بسنجیم.
وی با اعلان اینکه سرعت انتقال امیکرون بیشتر از دلتا بوده و پس سرعتش انتشار آن در جهان نیز بیشتر خواهد بود، اشاره کرد: بهترین راه برای آمادگی و مقابله با ویروس امیکرون رعایت پروتکل های بهداشتی خصوصاً ماسک زدن و عدم حضور در تجمعات و کم کردن رفت و آمدها به اماکن عمومی است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اشاره به اهمیت واکسیناسیون جهت مقابه با سویه های جدید کرونا، اشاره کرد: خوشبختانه گیلانی ها همکاری خوبی در واکسیناسیون داشتند و جایگاه نخست کشور را در جمعیت واکسینه شده داریم، اما هنوز در تزریق دوز دوم به ۸۵ درصد نرسیده ایم.
حیدرزاده، از مردم خواست طی روزهای پیش رو جهت تزریق دوزهای اول، دوم و سوم واکسن کرونا مراجعه کنند و اظهار داشت: بیش از ۵۰۰ پایگاه واکسیناسیون در سطح استان آماده ارائه خدمت به مردم است؛ البته هنوز حدود شش تا هفت درصد جامعه هدف گیلان دوز نخست را تزریق نکردند.
وی با اعلان اینکه سویه امیکرون در راه کشور و استان ماست و فقط می توانیم ورود آنرا کندتر نماییم، تصریح کرد: از مردم می خواهیم سریعا مبادرت به تزریق واکسن کنند.
معاون علوم پزشکی گیلان، همین طور از مردم خواست در برگزاری دورهمی ها تجدیدنظر کنند و باردیگر طی هفته های پیش رو دورهمی ها را قطع کنند تا از بروز موج بعدی با سویه جدید جلوگیری نماییم.1400/09/15
19:46:14
5.0 / 5
300
تگهای خبر: گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳