شمال برگ ShomalBarg.ir

لزوم توزیع عادلانه اقلام دارویی و خدمات پزشکی در گیلان

لزوم توزیع عادلانه اقلام دارویی و خدمات پزشکی در گیلان

به گزارش شمال برگ از گیلان استاندار گیلان بر ضرورت توجه بیشتر از پیش به رعایت سفارش های بهداشتی و هم توزیع عادلانه اقلام دارویی و عرضه خدمات پزشکی در سرتاسر استان تاکید نمود.


اسدالله عباسی امروز در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا با قدردانی از خدمات و تلاشهای کادر درمان و دستگاههای اجرایی در کاهش آمار مبتلا شدن به کرونا در استان و کسب رتبه اول گیلان در انجام واکسیناسیون اظهار نمود: برای تسریع در تزریق دز سوم واکسن در استان اقدام گردد و در این بخش واکسیناسیون سالمندان و گروههای پرخطر، با جدیت انجام گیرد.
وی با اشاره به اینکه همواره باید به رعایت پروتکلهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی توجه داشت، به شیوع سویه جدید کرونا معروف به اُمیکرون در جهان اشاره نمود و اضافه کرد: با عنایت به ناشناخته بودن ابعاد این سویه و ضرورت پیشگیری از گسترش آن، باید نظارت در مرزها بیشتر از پیش اجرایی شود.
ضرورت قرنطینه اتباع خارجی دارای علائم اولیه در گیلان
عباسی واکسیناسیون اتباع خارجی دارای مجوز و هم فاقد مجوز را امری مهم خواند و تصریح کرد: در صورت مشاهده علائم اولیه در این افراد، باید نسبت به قرنطینه آنها اقدام نمود.
استاندار گیلان توزیع عادلانه اقلام بهداشتی را مورد تاکید قرار داد که باید از جانب دستگاههای نظارتی و علوم پزشکی، مدنظر باشد.
عباسی افزود: به منظور عدالت بخشی در حوزه بهداشت و درمان، از تمرکز خدمات پزشکی و توزیع دارو در مرکز استان جلوگیری شود و درصورت کمبود نیروی متخصص در نقاط مختلف استان، دانشگاه علوم پزشکی به اعزام نیروی متخصص به آن نواحی اقدام نماید.
ذخیره دارویی در گیلان دارای اهمیت است
وی تصریح کرد: ذخیره دارویی همچون ذخیره موادغذایی دارای اهمیت است ازاین رو باید توجه مناسبی بر این امر وجود داشته باشد.
استاندار گیلان با تکیه بر ضرورت آگاهی بخشی جامعه و عرضه اطلاعات مناسبت به مردم ازسوی رسانه ها خاطرنشان کرد: صدا و سیمای مرکز گیلان در ساعتهای پرمخاطب، نسبت به اطلاع رسانی شایسته موضوعات در ارتباط با کرونا اقدام نماید.
عباسی خاطرنشان کرد: با عنایت به آغاز فعالیت مدارس و حضور دانش آموزان در مراکز آموزشی، تیم های نظارتی نسبت به بررسی اجرای مناسبت فاصله گذاری های اجتماعی و استفاده از مواد ضدعفونی در مدارس توجه داشته باشند و در صورت مشاهده تخلف در اجرای دستورالعمل ها، گزارش آنرا ارائه نمایند.
منبع:

1400/09/14
12:29:20
5.0 / 5
579
تگهای خبر: آموزش , خدمات , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg