شمال برگ ShomalBarg.ir

رتبه بندی معلمان اجرایی می شود؟

رتبه بندی معلمان اجرایی می شود؟

به گزارش شمال برگ مازندران نماینده مردم رامسر و تنکابن در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به دنبال اجرائی شدن لایحه رتبه بندی معلمان با همفکری دولت هستیم.«سید شمس الدین حسینی» در آئین تجلیل از فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۰ رامسر که با حضور سعدی پور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران برگزار شد، اظهار داشت: بازنشستگان پیشکسوتان عرصه آموزش و پرورش هستند.

وی اضافه کرد: بازنشستگی در عرصه اداری و زندگی اجتماعی و شغلی یک نوع عاقبت بخیری است. بدون شک هر کدام شما فرزندان بیشماری دارید، و همه دانش آموزانی که تربیت کردید، فرزندان شما هستند که با تأثیری که در جامعه می گذارند، ثواب کار مثبت آنها برای شما هم نوشته می شود.

نماینده مردم رامسر و تنکابن در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با حل مشکل معیشت بازنشستگان خاطرنشان کرد: تورم خوراکی در کشور ما ۷۲ درصد و کمرشکن است. از همین رو دو اقدام در مجلس در دست اقدام است که امیدواریم اتفاقات خوبی در این حوزه رقم بخورد.

حسینی افزود: مطابق قانون اساسی مجلس هر چیزی را نمی تواند تصویب کند. بودجه در چارچوب لایحه باید مطرح شود همینطور طرح افزایش حقوق توسط نمایندگان مجلس قابلیت اجرایی ندارد.

این نماینده مجلس افزود: سال قبل همسان سازی حقوق بازنشستگان ۹۰ هزار میلیارد تومان پیشبینی شد و دولت در لایحه ۱۳۰ هزار میلیارد تومان را پیشنهاد کرد که تصویب نشد و کلیات آن رد شد.

وی در ارتباط با رتبه بندی حقوق معلمان، اظهار نمود: لایحه ای توسط دولت عرضه شد که در کمیسیون آموزش آن لایحه را تغییر دادند تا پشتیبانی بیشتری شود. در فرآیند رسیدگی این لایحه دولت به صورت ضمنی اعتراض کرد که اگر تصویب شود بار مالی آن تأمین نمی گردد.

نماینده مردم رامسر و تنکابن در مجلس شورای اسلامی افزود: در کمیسیون به دنبال آن هستیم تا این لایحه با همفکری دولت بگونه ای تامین گردد که به اندازه بار مالی حرکت نماید و بزودی به تصویب برسد تا قابلیت اجرایی هم داشته باشد.

شایان ذکر است در انتها جلسه از ۸۳ بازنشسته فرهنگی سال ۱۴۰۰_۱۳۹۹ رامسر تجلیل و قدردانی به عمل آمد.

منبع:

1400/09/13
23:07:52
5.0 / 5
624
تگهای خبر: آموزش , رامسر , مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
شمال برگ shomalbarg