شمال برگ ShomalBarg.ir

کشف ۴۱ اصله چوب آلات جنگلی از قاچاقچیان با سابقه در آستارا

کشف ۴۱ اصله چوب آلات جنگلی از قاچاقچیان با سابقه در آستارا

شمال برگ: از گیلان سرپرست اداره منابع طبیعی آستارا، از کشف و ضبط تعداد 39 اصله چوب آلات قاچاق از گونه انجیلی و تعداد دو اصله از گونه بلوط در روستای عسکردآباد شهرستان آگاهی داد.


تورج سفرکار در گفت وگو با ایسنا، از کشف و ضبط تعداد ۳۹ اصله چوب آلات قاچاق از گونه انجیلی و تعداد دو اصله از گونه بلوط در روستای عسکردآباد شهرستان آستارا آگاهی داد و اظهار نمود: ماموران یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آستارا همین طور موفق به کشف و ضبط چوب آلات جنگلی به میزان دو استر هیزم از گونه لرگ در منطقه لوندویل شدند.
وی ادامه داد: نیروهای یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا همین طور تعداد ۱۵ اصله گرده کاتین از گونه لرگ و ۱۵ اصله گرده کاتین از گونه خرمندی را در منطقه باش محله که بصورت زیرکانه در دره ای استتار شده بود، کشف کردند.
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آستارا، متخلفین را از قاچاقچیان با سابقه چوب آلات جنگلی دانست و اشاره کرد: این افراد بعد از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مقامات قضایی عرضه شدند.
سفرکار، از رفع تصرف اراضی ملی در آستارا آگاهی داد و افزود: ماموران یگان حفاظت اداره منابع طبیعی آستارا بیش از ۳۰۰۰ مترمربع از اراضی ملی را از دو متخلف در قریه کانرود و عسگرمحله عنبران از توابع شهرستان آستارا پس گرفتند.
وی تصریح کرد: متخلفان این عرصه ها را با سیم خاردار، فنس و پرچین محصور کرده بودند که بر طبق تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع کشور و احکام قضایی، همه آثار تصرف جمع آوری و عرصه به منابع طبیعی بازگردانده شد.
سرپرست اداره منابع طبیعی آستارا ارزش ریالی کل عرصه های رفع تصرف شده را حدود چهار میلیارد تومان برآورد کرد و اظهار داشت: در پی جنگل گردشی ماموران حفاظتی اداره منابع طبیعی آستارا یک باب کوره زغال بدون مجوز نیز در ارتفاعات منطقه لوندیل این شهرستان تخریب شد.
وی با اشاره به معرفی متخلفان به مرجع قضایی، اشاره کرد: با جدیت در پی مجازات متخلفان هستیم و قانون در برخورد با این متخلفین از هیچ مجازاتی دریغ نخواهد کرد.
سفرکار، ضمن قدردانی از حمایت همه جانبه دستگاه قضایی در جهت صدور دستور و احکام قضایی موثر، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه دخل و تصرف در اراضی ملی و قاچاق چوب با سامانه های امداد جنگل و مرتع به شماره های ۱۳۹ و ۱۵۰۴ تماس بگیرند.
منبع:

1400/09/09
11:42:54
5.0 / 5
573
تگهای خبر: آستارا , حفاظ , سفر , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg