شمالبرگ ShomalBarg.ir
دادستان لنگرود عنوان كرد

برخورد قاطع با ترک فعل ها در زمینه تغییر کاربری اراضی ملی لنگرود

برخورد قاطع با ترک فعل ها در زمینه تغییر کاربری اراضی ملی لنگرود

به گزارش شمال برگ از گیلان دادستان لنگرود اظهار داشت: همچنان گزارش هایی در خصوص تغییر کاربری، ساخت و ساز بدون مجوز در محدوده شهری و تصرفات غیر قانونی در اراضی ملی گزارش می شود.


سید هاشم میرحسینی در گفت وگو با ایسنا، ضمن اشاره به اهتمام دستگاه قضا در برخورد با ترک فعل ها در حوزه حفاظت از اراضی ملی، اظهار نمود: برای روسای ادارات متولی به اتمام سهل انگاری و ترک فعل منتهی به تصرف اراضی ملی و ساخت و سازهای غیرمجاز و تغییر کاربری اراضی باغی و زراعی در شهرستان لنگرود پرونده قضایی تشکیل می شود.
وی ادامه داد: با عنایت به اخطارها، دستورات و پیگیری های به عمل آمده در حوزه حقوق عامه در شهرستان لنگرود، همچنان گزارش هایی در خصوص تغییر کاربری، ساخت و ساز غیرمجاز در محدوده شهری و تصرفات غیر قانونی در اراضی ملی گزارش می شود.
دادستان عمومی و انقلاب لنگرود، دلیل اصلی این تخلفات را عدم نظارت و پیگیری نهادهای مسئول قانونی دانست و اظهار داشت: با جدیت و قاطعیت روسای ارگان های قاصر به علت قصور در ایفای وظیفه قانونی و ترک فعل منتهی به تضییع اموال دولتی و عمومی و پیشگیری از اجرای دقیق قوانین و مقررات مملکتی به دادسرای مرکز استان معرفی خواهند شد.
میرحسینی افزود: مواردی که به صورت عامدانه یا هماهنگی و یا اطلاع مرجع ذیربط صورت پذیرفته باشد، با اشد مجازات مورد تعقیب قرار خواهد گرفت.
منبع:

1400/09/06
21:14:45
5.0 / 5
517
تگهای خبر: حفاظ , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg