شمالبرگ ShomalBarg.ir
جانشین بسیج حقوقدانان عنوان كرد

آزادی ۲۰۸۰ زندانی جرایم سبک در سطح کشور

آزادی ۲۰۸۰ زندانی جرایم سبک در سطح کشور

شمال برگ: از گیلان جانشین بسیج حقوقدانان، با اشاره به اینکه از شهدا برای فاصله گرفتن از دنیا کمک بگیریم، اظهار داشت: طرح مصباح را در جهت ارتقای سطح آگاهی عمومی در سرتاسر کشور اجرایی کردیم و موفق به آزادی ۲۰۸۰ زندانی جرایم سبک شدیم.


مهدی امین پور، جانشین سازمان بسیج حقوقدانان کشور در یادواره شهدای حقوقدان استان گیلان، با اشاره به اینکه همه ما در برابر خون شهدا مسئول هستیم، اظهار نمود: در دوران دفاع مقدس حضرت عباس(ع) و حضرت عل اکبر(ع) را بهتر شناختیم، چونکه شهدای ما همه عباس و علی اکبر بودند.
وی مادران و همسران شهدا را جلوه ای دیگر از فرهنگ عاشورا دانست و اضافه کرد: عزت و سربلندی ایران اسلامی در گرو خون شهداست و اگر امروز راحت نفس می کشیم، از ایثار و فداکاری شهداست.
جانشین بسیج حقوقدانان، با اشاره به اینکه امروز باید راه شهدا را ادامه دهیم، اظهار داشت: امروز خدمت کردن به مردم بهترین وظیفه ما در برابر خون شهداست.
امین پور، ضمن اشاره به ادب و احترام حاج قاسم سلیمانی نسبت به والدین، تصریح کرد: حاج قاسم علاقه ویژه ای به پدرش داشت و دستبوس مادرش بود بنابراین به برکت مجالس شهدا باید از مرام و مسلک آنان الگو بگیریم و نسبت به والدین ادب و خاکساری داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه از شهدا برای فاصله گرفتن از دنیا کمک بگیریم، اظهار داشت: طرح مصباح را در جهت ارتقای سطح آگاهی عمومی در سرتاسر کشور اجرایی کردیم و موفق به آزادی ۲۰۸۰ زندانی جرایم سبک شدیم.
جانشین بسیج حقوقدانان، ضمن اشاره به اجرای طرح اصلاح ذات البین با هماهنگی دستگاه قضا، اظهار داشت: این طرح ها را در جهت کمک به مردم اجرایی می کنیم، چونکه مردم با مشکلات زیادی مواجهند و با خدا و شهدا عهد ببندیم که یار و کمک کار مردم باشیم.
حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی، رئیس کل دادگستری گیلان نیز، با اشاره به اینکه شهدا از فضائل زیادی برخوردار بودند، اظهار نمود: فضائل شهدا آنان را از دیگران متفاوت می کند.
وی اولین فضیلت شهدا را تقویت خداجویی و خواخواهی در مردم دانست و اضافه کرد: خداجویی تمایل فطری بشر است و پیامبران آمدند تا حس خداجویی در انسان ها را شکوفا کنند.
رئیس کل دادگستری گیلان، شهدا را تجلی اسمای الهی دانست و متذکر شد: در جبهه ها فقط خدا بود و وابستگی ها از بین رفته بود، چونکه دنیا شهدا را گرفتار غفلت نکرده بود و خدا برای شهدا بزرگتر از دنیا بود.
حجت الاسلام خلیلی، ایثار و گذشت و خویش را ندیدن و درد دیگران را در اولویت قرار دادن را از دیگر فضائل شهدا دانست و تصریح کرد: شهدا عظمت خدا را درک کردند و به مقام خشوع رسیدند.
وی با اشاره به اینکه باید خویش را مخاطب قرآن قرار دهیم، اظهار داشت: عاشق بودن از دیگر فضیلت های شهداست، یعنی شهدا عشق را بر عقل ترجیح دادند، چونکه عقل محاسبه گر است و سود و زیان و نفع و ضرر را تشخیص می دهد و از درک زیبایی ها غافل است. در واقع عشق ما را به زیبایی ها سوق می دهد و شهدا توانستند زیبایی ها را درک کنند؛ البته برای خلق صنعت و تکنولوژی باید عقل باشد، اما عشق معنویت می آورد و بشر امروز بیشتر از مادیت به معنویت نیاز دارد.
رئیس شورای قضایی گیلان، شهدا را جلوه آموزه های دینی و اسلامی دانست و بیان نمود: شهید بهشتی در کنار کار سنگین اجرایی، کلاس مبانی دینی و اسلامی را پیگیری می کرد و متاسفانه خیلی از مدیران ما با مبانی دینی آشنایی ندارند.
وی با اشاره به اینکه برای حفظ و حراست از سیره شهدا برگزاری یادواره ها و نامگذاری اماکن لازم است؛ اما کافی نیست، تصریح کرد: باید سیره شهدا را بعنوان افق ترسیم و از آن سیره اقتباس نماییم تا این سیره اقتباسی در جامعه نهادینه شود.
حجت الاسلام خلیلی، سیره کربلا را بهترین الگو برای بشریت دانست و افزود: خون امام حسین(ع) آگاهی بخش است و نادانی ها را از بین می برد، چونکه اسلام آمریکایی خشن و داعشی برخاسته از جهل است و مادامی که جهل باشد، اسلام آمریکایی هم هست.
رئیس کل دادگستری گیلان، نادانی را بزرگترین مصیبت فرهنگی دانست و خاطرنشان کرد: بعنوان میراثدار شهدا وظیفه داریم که حتی یک نفر را از جهل و نادانی خارج نماییم.1400/09/05
13:35:49
5.0 / 5
604
تگهای خبر: تكنولوژی , ساری , صنعت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg