شمال برگ ShomalBarg.ir
معاون علوم پزشكی گیلان عنوان كرد

انجام بیش از 4600 تست کرونا در نقطه صفر مرزی آستارا

انجام بیش از 4600 تست کرونا در نقطه صفر مرزی آستارا

شمال برگ: از گیلان معاون علوم پزشکی گیلان با تاکید بر رصد دقیق سلامت کسانی که از مرز آستارا وارد کشور می شوند اظهار داشت: بیش از 4600 تست کرونا در نقطه صفر مرزی آستارا طی یک ماه گذشته انجام شده است.


دکتر آبتین حیدرزاده با حضور در نقطه صفر مرزی آستارا و پایانه دریایی این شهرستان، با اشاره به اهمیت رصد و بررسی سلامت کسانی که به کشور وارد می شوند اظهار نمود: با توجه به این که یکی از با اهمیت ترین نقاط جلوگیری از عوامل بیماری زا به هر کشوری، نقاط صفر مرزی آن کشور است و در شهرستان آستارا هر سه مرز زمینی، ریلی و دریایی وجود دارد، رصد و تست سلامت کسانی که به کشورمان بوسیله این مرزها وارد می شوند، بسیار مورد دقت و توجه حوزه بهداشت استان است.
وی ادامه داد: در همین راستا، از هر کسی که از مرزهای آستارا، قصد ورود به کشور را داشته باشد و از لحاظ سیستم بهداشتی مشکوک به علایم کرونا باشد(هم کسانی که واکسن کووید را دریافت کرده و هم کسانی که تست پی. سی.آر منفی داشته باشند) مجدد تست خواهند شد.
معاون بهداشتی دانشگاه اشاره کرد: در صورتیکه تست فرد منفی باشد مجوز ورود به کشورمان را دریافت خواهدنمود و در صورتیکه تست فرد مثبت باشد تحت مقررات بین المللی به کشور مبدا باز گردانده می شود و اجازه ی ورود به کشور را دریافت نمی کند.
حیدرزاده با اعلان اینکه طی یک ماه گذشته در زمینه ترانزیتی و مسافر، رصدهای دقیقی صورت گرفته اظهار داشت: طی یک ماه گذشته در زمینه مسافرین ۱۳۱۰ نفر و در زمینه ترانزیتی هم بیش از ۳۲۶۰ نفر در نقطه صفر مرز(زمینی) آستارا تحت تست کرونا قرار گرفتند که از این تعداد، در مجموع تست ۳۳ مثبت بوده که اجازه ورود به کشورمان را به دست نیاوردند.
وی ابراز امیدواری کرد: با رصد دقیق کسانی که از مرزهای آستارا به کشور وارد می شوند، مانع از ورود سویه های جدید ویروس به میهن مان باشیم.
به گزارش شمال برگ به نقل از ایسنا، در حضور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نقطه صفر مرزی آستارا، پایگاه مراقبت بهداشتی مرز زمینی این شهرستان به بخش خصوصی واگذار شد.
منبع:

1400/09/01
16:22:57
5.0 / 5
535
تگهای خبر: آستارا , دریا , زمین , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
شمال برگ shomalbarg