شمال برگ ShomalBarg.ir

راه اندازی نیمه کاره مسکن مهر دغدغه مهم مردمان میارکلا

راه اندازی نیمه کاره مسکن مهر دغدغه مهم مردمان میارکلا

به گزارش شمال برگ مازندران راه اندازی نیمه کاره مسکن مهر در روستای میارکلای ساری یکی از معضلات و دغدغه های مردمان این منطقه است.


مردم این روستا از مشکلاتی همچون آسفالت، ابرسانی و بیکاری رنج می بردند که راه اندازی نیمه کاره مسکن مهر بر مشکلاتشان دامن زده است.
عمدتا واحدهای مسکن مهر در بخش هایی امکانات زیربنایی همچون آب، برق، گاز، تلفن، راه دسترسی، فضای آموزشی و پارک درون محله ای دارد، بخصوص زمانی که در بافت قدیم شهر ساخته شود، اما با عنایت به زمان بر بودن این کار این گونه به نظر می آید که این واحدها در خارج از بافت قدیم طراحی و ساخته شد که چالش های زیست محیطی را به همراه نبود ظرفیت تأمین فضای آموزشی و سایر زیرساخت ها برای مردم منطقه و نهادهای خدمات رسان ایجاد کرد و در این میان بر مشکلات میارکلایی ها افزوده است.
خانم محمدی یکی از اهالی این روستا در گفت وگویی اظهار می کند: در ابتدا اصلی ترین مشکل ما نبودن آسفالت در روستا است البته به کمک دهیاری بخش زیادی محقق شد اما هنوز برخی کوچه ها نیازمند آسفالت است.
وی ضمن اشاره به بیکاری جوانان میارکلایی افزود: هرچند اشتغال خرد و خانگی در میارکلا رو به بهبود است و توانسته در بحث معیشت آنها کمک کننده باشد اما هنوز جوانان تحصیل کرده و با استعدادی دارد که در بیماری غوطه ور هستند.
این بانوی اهل میارکلا افزود: ما در بازه زمانی گرفتار مشکل آب در روستا بودیم که با همت مسئولین حلقه چاهی زده شد که توانست تا حدودی مشکل آبی را کم کند اما همچنان با افت فشار آب مواجه هستیم که منجر گردید در هر خانه یک مخزن تعبیه شود تا از افت فشار بکاهد.
محمدی در بخش دیگری از سخنان خود به حضور غیر بومی ها در ظرفیت استفاده از مسکن مهر میارکلا اشاره نمود و اظهار داشت: مشکلات مسکن مهر از یکسو و از طرفی دیگر حضور غیر بومی ها امکان دارد بر فرهنگ این منطقه تأثیر گذار باشد.
در ادامه یک خانم از ساکنان واحدهای مسکونی میارکلا به مشکلات مسکن مهر این روستا اشاره نمود و اظهار داشت: بعضی از واحدهای مسکن مهر به صورت نیمه تمام به متقاضیان تحویل گردید و تهویه، لوله کشی کامل آب شرب، کپسول مهار آتش از جانب پیمانکار نصب نشده بود.
وی افزود: ساکنین بیشترشان از اقشار کم درآمد جامعه هستند و با عنایت به مشکلات اقتصادی و افزایش قابل توجه قیمت اجاره خانه، چاره ای غیر از تحویل خانه های نیمه تمام نداشتند، اما کیفیت نامطلوب واحدهای مسکن مهر میارکلا، کمبود فضای سبز، نبود امکانات فرهنگی، بهداشتی و خدماتی از مشکلات این مسکن می باشد.
این بانو افزود: مشکل اصلی مسکن مهر میارکلا ساری از موقعیت جغرافیایی آن ناشی می شود که در محدوده شهری قرار ندارد و جاده خاکی و ورودی نامناسب مسکن یکی دیگر از دغدغه های اساسی شهروندان و ساکنان است.
منبع:

1400/08/29
20:39:11
5.0 / 5
492
تگهای خبر: آموزش , اجاره , اقتصادی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
شمال برگ shomalbarg